1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. "Doğal Boyadan Fırça Darbelerine" resim sergisi
"Doğal Boyadan Fırça Darbelerine" resim sergisi

"Doğal Boyadan Fırça Darbelerine" resim sergisi

Meksikalı ünlü sanatçı Maddalena Forcella'nın, "Doğal Boyadan Fırça Darbelerine" adlı resim sergisi açıldı

A+A-

SAMSUN (AA) - Meksikalı ünlü sanatçı Maddalena Forcella'nın "Doğal Boyadan Fırça Darbelerine" adlı resim sergisi Samsun'da açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Kent Müzesi ve Meksika Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği iş birliği ile hazırlanan serginin açılışına, Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Meksika Büyükelçisi Martha Barcena Coqui, Meksika Kültür Ataşesi Jose Cardenas ve davetliler katıldı.

Meksika Büyükelçisi Martha Barcena Coqui, Meksikalı bir tekstil tasarımcısı olan Maddaleno Forcella'nın eserlerinde doğal boyalar tercih etmesiyle tanındığını belirtti.

Meksika’dan bir şehir ile Samsun’un kardeş şehir olmasını istediğini anlatan Coqui, "Samsun Kent Müzesi ile gerçekleştirdiğimiz bu sergi, Meksika Büyükelçiliği'nin kültürel programın içerisinde yer almaktadır. Bu programın bir amacı da sanatımız, kültürümüz ve inancımız gibi Meksika’yı oluşturan unsurların tanıtımını yapmaktır. Bununla birlikte Türkiye ile bir diyalog tesis ederek ülkelerimizi, halklarımızı ve geleneklerimizi karşılıklı olarak tanıtmaktır. İleride Samsun ile Meksika’dan bir şehir ile kardeş şehir olmamızı umuyorum." diye konuştu.

Meksika'nın bir şehri ile kardeş şehir olmaya hazır olduklarını açıklayan Yılmaz da "Biz dünyanın çeşitli ülkelerindeki çeşitli şehirleriyle kardeşiz. Kardeş sayımız 14'ü bulmuş. Meksika’nın bir şehri ile de Samsun kardeş olmak bizi de memnun eder. Böylesine bir iletişime geçmek için yapılması gerekenler hakkında biz hazırız." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT