Dolar kömürü yaktı

Dolar kömürü yaktı
Kömür fiyatlarının geçen seneye nazaran yüzde 40-45 zamlandığını belirten Soydemir Kömür Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Soydemir, “Geçen sene 500 TL’den başlayan kömür fiyatları bu sene 700 TL’ye yükseldi” dedi

FİYAT ARTIŞI SÜRECEK

Kış aylarının gelmesiyle birlikte geçen sene 500 TL’den satılan kömür, bu sene 700 TL’ye yükseldi. Yaşanılan zamlar hem esnafı hem de alıcıyı kara kara düşündürmeye başladı. Kömürde yaşanan bu zamlarının nedenini doların yükselmesine bağlayan Soydemir Kömür Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Soydemir, fiyat artışlarının devam edeceğini söyledi.

DOLARDAN KAYNAKLI

Soydemir, kömür fiyatlarının şu anda geçen seneye oranla daha yüksek olduğunu belirterek, “Geçen sene 500 TL’den başlayan kömür fiyatları gelen zamlar ile birlikte 700 TL’ye yükseldi. Kömürde yaşanan bu zamlarının nedeni doların yükselmesinden kaynaklı. Havaların soğumasıyla birlikte fiyatların çok yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi.

İTHAL KÖMÜR 900 TL

Aylık 5 bin ton civarında kömür sattıklarını vurgulayan Soydemir, “Aylık satışlarımız havalardan kaynaklı değişiyor. Şuan aylık 5 bin ton kömür satıyoruz. Havalar soğudukça bu sayı yükselecek. Alıcılar ellerini çabuk tutsunlar bu aylarda kömürlerini alsınlar. Sobalık kömürün tonu 700 TL’den başlıyor. İthal kaloriferlik kömür ise 900 TL’den satışa sunuluyor” diye konuştu.

(Haber: Uğur Sarı)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.