Dostluk ve kardeşlik futbol turnuvası başvuruları başladı

Dostluk ve kardeşlik futbol turnuvası başvuruları başladı
 Editör
Karatay Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ve artık bir marka haline gelen okullar arası futbol turnuvaları bu yıl da devam ediyor.

Karatay Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek “İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” için başvurular başladı. Turnuvada dereceye girenleri büyük sürprizler beklerken, 26 Nisan Cuma gününe kadar sürecek başvurular ise okulların müdürlüklerine yapılacak.

hasan-kilca-1.jpg

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla gerçekleştirilecek “Karatay İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” için başvurular ise başladı. 26 Nisan Cuma gününe kadar sürecek başvurular, Karatay’daki ilkokulların müdürlüklerine yapılacak. Turnuvada dereceye girenleri ise büyük sürprizler ve hediyeler bekliyor.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, turnuvayı bu yıl üçüncü kez düzenlediklerini ve en az öğrenciler kadar heyecanlı olduklarını söyledi.

Eğitim, kültür, sosyal ve spor alanlarında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Hasan Kılca; “Ülkemizin daha sağlıklı, daha zinde ve çok daha çalışkan nesillere ihtiyacı var. Bu hedefin gerçekleşmesine katkı sunmak adına Karatay Belediyesi olarak bizler de yavrularımız ve ülkemiz için birçok proje üretiyor ve emek harcıyoruz. Her şey yarınlarımız için. Bu doğrultuda eğitim çağındaki yavrularımızın daha fazla spor yapabilmesi, kendi aralarında daha iyi kaynaşıp sevgi ile dostluğunuzun pekişmesi amacıyla geçtiğimiz yıl ikincisini yaptığımız ve güzel ilgi görmeye devam eden ilkokullar arası futbol turnuvasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Turnuvanın çocuklarımız arasındaki sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışma ruhuna katkı sağlayacağına inanıyorum. Şimdiden turnuvaya katılacak tüm okullarımıza ve öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.