1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Düğün salonu için şehit ailelerinden ücret almıyor
Düğün salonu için şehit ailelerinden ücret almıyor

Düğün salonu için şehit ailelerinden ücret almıyor

Kayseri'de düğün salonu işletmecisi, şehit ailelerine nişan, kına, düğün ve sünnet gibi organizasyonlar için ücretsiz hizmet veriyor- İşletmeci Bilkay: - "Şehit aileleri için yaptığımız bu uygulama bir kampanya değil, aksine onların en doğal hakkıdır"

A+A-

KAYSERİ (AA) - MÜZAHİM ZAHİD TÜZÜN - Kayseri'deki düğün salonu işletmecisi, dayanışma amacıyla düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlar için şehit ailelerinden ücret almıyor.

Kent merkezinde yaklaşık 12 yıldır faaliyet gösteren düğün salonunun işletmecisi, 2 hafta önce başlattığı uygulamayla şehit ailelerine tüm hizmetlerden herhangi bir ücret ödemeden sınırsız faydalanma imkanı getirdi.

İşletme müdürü 42 yaşındaki Dursun Bilkay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imkanları dahilinde şehit ailelerine hak ettiklerini vermeye çalıştıklarını söyledi.

Şehit ailelerinin hiçbir zaman sahipsiz olmadığını dile getiren Bilkay, şehitlerin geride bıraktığı en kutsal emanetleri ailelerine tüm vatandaşların sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

Şehit ailesi olduğunu ispatlayan bir belge ile gelen herkesin sundukları hizmetten ücretsiz yararlanabildiğini ifade eden Bilkay, şöyle konuştu:

"Şehit aileleri için yaptığımız bu uygulama bir kampanya değil, aksine onların en doğal hakkıdır. Nişan, kına, düğün ve sünnet gibi faaliyetlerde bu ailelerin yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla herhangi bir beklentimiz olmadan böyle bir şey yapma kararı aldık. Güvenlik güçlerimiz, bizim burada rahat rahat oturmamız için bu düğünleri yapabilmemiz için canlarını verirken ailelerine bir katkımız, payımız olsun diye uğraşıyoruz. Bunu reklam amaçlı yapmadık sadece kapımızın önüne bir afiş asarak bu ailelerin yanlarında olduğumuzu ve onlara kendi haklarını vermeye çalıştığımızı duyurduk. Bir vatandaşımız kapımızda asılı olan yazının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmış. Bu sayede çok olumlu mesajlar aldık. Teşekkür edip dua edenler oldu."

Bugüne kadar iki şehit ailesinin başvurduğunu aktaran Bilkay, "Bu insanlar her şeyin en iyisine layık. Normal müşterilerimize verilen hizmet neyse şehit ailelerine de eksiksiz olarak bu hizmeti veriyoruz. Yaklaşık bin kişilik kapasitesi olan salonumuzda bu ailelere herhangi bir kısıtlama yok. Kaç kişi olursa olsunlar yiyeceğinden içeceğine, fotoğrafından kamerasına tüm hizmetlerimizden faydalanacaklar çünkü bu onların en doğal hakkı. Böylece biz de şehit ailelerinin en mutlu gününe şahit olamanın gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.HABERE YORUM KAT