1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Düzce'de "Pat Pat Safarisi"
Düzce'de "Pat Pat Safarisi"

Düzce'de "Pat Pat Safarisi"

Akçakoca ilçesinde yerli ve yabancı turistler, "pat pat" diye tabir edilen tarım araçlarıyla Aktaş Şelalesi'ni gezdi

A+A-

DÜZCE (AA) - Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yerli ve yabancı turistler, "pat pat" diye tabir edilen tarım araçlarıyla safari yaptı.

Aktaş köyünde bir araya gelen turistler, yaklaşık 2,5 kilometre mesafedeki Aktaş Şelalesi'ne ulaşmak için pat patlara binerek yola çıktı.

Şelaleye ulaşan turistler burada bol bol hatıra fotoğrafı çekti, gezinin sonunda ise tulum eşliğinde horon oynadı.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turizm Haftası etkinliklerinin devamı olarak, Aktaş köyünde sabah kahvaltısından sonra Aktaş Şelalesi'ne safari yaptıklarını söyledi.

Pat pat safarisinin güzel olduğunu belirten Budak, "Aktaş köyüyle şelale arası 2 bin 700 metredir. Bunun 2 kilometresini pat pat ile geldik. 700 metreyi ise yürüyerek şelaleye ulaştık. Bugün, yöre halkının kırsal kalkınmada kullandığı tarım aletlerini biz nasıl istihdam olarak kullanabiliriz diye düşündük. Bugün nasıl cip, bisiklet, motor, safari var ise bunun yanında yöre halkının kullandığı tarım araçlarını bu işin içine katmak istedik." dedi.

"Pat Pat Safarisi"nin amacının doğayı korumak ve ekonomik kazanç sağlamak olduğunu vurgulayan Özcan Budak, "Amacımız buradaki yöre halkının kullandığı pat patları boş zamanlarında kullandırarak istihdama dönüştürmek. Buradaki doğayı ve çevreyi korumayı sağlamak, denizle bu doğayı birleştirip, turistik ürün yapıp pazarlamaktır." diye konuştu.

Budak, turistlerin safariden memnun olduklarını, kendilerini adeta "cennette" hissettiklerini söylediklerini belirterek, tüm turistleri Düzce, Akçakoca ve Aktaş Şelalesi'ne davet etti.

Düzce'de "Pat Pat Safarisi"

HABERE YORUM KAT