1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ektirdiği bıyığından kız istemek için vazgeçti
Ektirdiği bıyığından kız istemek için vazgeçti

Ektirdiği bıyığından kız istemek için vazgeçti

Konya'da 14 kez geçirdiği dudak damak yarığı ameliyatıyla normal görünüme kavuşan Berat Özer, 8 ay önce saçlarından ektirdiği bıyığını, ilk kez kız istemek için kesti

A+A-

Konya'da 14 kez geçirdiği dudak damak yarığı ameliyatıyla normal görünümüne kavuşan Berat Özer, 8 ay önce saçlarından ektirdiği bıyığından "kız istemek için" vazgeçti.

Doğuştan dudak damak yarığı hastalığı nedeniyle konuşma ve yeme bozukluğu bulunan 27 yaşındaki Özer, 3 yaşından itibaren çeşitli operasyonlar geçirdi.

Dudağının görüntüsünden de rahatsız olan Berat Özer, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun ile ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla normal görünümüne kavuştu.

Dudaklarının üstünde sağlıklı doku olmayan Özer'in, hayalini kurduğu bıyığa sahip olamamanın üzüntüsünü yaşadığından haberdar olan Tosun, operasyonu gerçekleştirdi. Saçlarından bıyık ekilen Berat Özer, 8 aydır bakmaya bile kıyamadığı bıyıklarını kız istemeye giderken kesti.

Çevresinde "pala" diye biliniyor

Eşi olabilecek kişi için her şeyi yapabileceğini belirten Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dudak damak yarığı ameliyatı sonrası hayatının değiştiğini, artık konuşmakta ve yemede zorluk çekmediğini söyledi.

Birçok erkeğin bıyık bırakma hayalinin olduğunu aktaran Berat Özer, bıyıkları çıkmadığı için çok üzüldüğünü, kendisini kötü hissettiğini dile getirdi.

Bıyık ekme operasyonu sonrası çok mutlu olduğunu anlatan Özer, şunları dile getirdi:

"Yıllardır hayalini kurduğum bıyıklarımın uzamasını her gün aynanın karşısında heyecanla izledim. Bıyığım çıktıktan sonra arkadaşlarım 'pala' diye hitap etmeye başlayınca çok hoşuma gitti. Görüntü olarak daha iyi olacağını düşündüğüm için kız istemeye giderken bıyıklarımı kestim. Bakmaya bile kıyamadığım bıyıklarımı keserken çok üzüldüm. Sonuçta kökü bende, canım ne zaman isterse bırakırım. İnşallah hayırlı işim de olacak. Şu an beklemekteyiz.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT