1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. El yapımı patlayıcıyı lavaboya tuzaklamışlar
El yapımı patlayıcıyı lavaboya tuzaklamışlar

El yapımı patlayıcıyı lavaboya tuzaklamışlar

Şırnak'ta şarapnel etkisi oluşturmak için evin lavabo ve kolonlarına tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar imha edildi- Bingöl'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir sığınak ile toprağa gömülü çok sayıda mühimmat bulundu

A+A-

ANKARA (AA) - Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyonda bir evin lavabo ve kolonlarına tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar imha edildi, Bingöl'de de bir sığınak ve toprağa gömülü çok sayıda mühimmat bulundu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığı harekat komutasındaki Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerce, 19 Nisan'da Bingöl'ün Ortaçanak köyü Göltepesi bölgesinde "Şehit Geçici Köy Korucusu Mehmet Çintay-3" adı verilen operasyon düzenlendi.

Operasyonda bir sığınak ile yakınlarında toprağa gömülü 3 jelikan bidonda mühimmat, teçhizat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Mühimmat ve teçhizatlar arasında 3 bin 970 PKMS fişeği, 7 el bombası, 5,56 milimetre çapında 81 fişek, 20 milimetre çapında 2 mermi, 9 RPG-7 mühimmatı, 8 RPG-7 sevk fişeği, bir kütüklük, 30 uyku tulumu, 16 sırt çantası, 15 terörist kıyafeti, bir büyük telsiz, 30 panço, bir el telsizi ve şarj cihazı bulunuyor.

Ayrıca, el yapımı patlayıcılarda kullanılan 35'i elektrikli 42 fünye, bir kilogram C-4 patlayıcı, 30 büyük pil ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Öte yandan, Şırnak’ta bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.

Operasyon sırasında bir evde yapılan aramada şarapnel etkisi oluşturmak için lavabo taşı ve kolonlara tuzaklanmış, mutfak tüpüyle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcılar bulundu. Patlayıcılar, kontrollü olarak imha edildi.

Teröristlerin, vatandaşların sokaklardaki araçlarına tuzakladıkları bombalar da etkisiz hale getirildi.

Evlerde yapılan aramalarda bulunan birçok el yapımı patlayıcıyı imha eden güvenlik görevlileri, teröristlerce kurulan barikatları kaldırıyor.

HABERE YORUM KAT