1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emd'nin 15. Olağan Genel Kurulu
Emd'nin 15. Olağan Genel Kurulu

Emd'nin 15. Olağan Genel Kurulu

EMD Genel Başkanı Türker:- "Dernek olarak mesleğin geleceğine ilişkin yapılacak tüm çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceğiz. Özellikle işsiz meslektaşlarımıza iş bulma konusuna duyarsız kalmayacağımızı belirtmek isterim"- "EMD 30. yılını kutluyor. Bu y

A+A-

ANKARA (AA) - Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Genel Başkanı Turgay Türker, dernek olarak mesleğin geleceğine ilişkin yapılacak tüm çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceklerini belirterek, "Özellikle işsiz meslektaşlarımıza iş bulma konusuna duyarsız kalmayacağımızı belirtmek isterim." dedi.

EMD'nin 15. Olağan Genel Kurulu, Derneğin genel merkezinde Taylan Erten'in Divan Başkanlığında gerçekleştirildi.

Türker buradaki konuşmasında, Dernek olarak mesleğin geleceğine ilişkin yapılacak tüm çalışmalara katkı sağlamayı sürdüreceklerini ifade etti.

Özellikle işsiz meslektaşlarına iş bulma konusuna duyarsız kalmayacaklarını vurgulayan Türker, iş arayan ekonomi muhabirleri için bir özgeçmiş havuzu oluşturduklarını, talepte bulunan kurum ve kuruluşlara bu havuzu açarak muhabirlerin iş bulmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

EMD'nin kurulduğu günden bu yana önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Türker, "EMD 30. yılını kutluyor. Bu yıla özgü ekonomi muhabirliğinin sözlü tarihini yazılı hale getirdiğimiz 'Ekonomi, Siyaset ve Medya Başkalaşımın Öyküsü (1831-2015)' kitabımız genç arkadaşlarımız için bir rehber niteliği taşıyor." diye konuştu.

Türker, yeni kitap çalışmaları yapmayı ve yayıncılık faaliyetlerini sürdürmeyi amaçladıklarını, üyeleri için eğitim faaliyetlerine de devam edeceklerini bildirdi. Turgay Türker, Derneğin gelenekselleşen, ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinin ağırlandığı basın toplantılarına da devam edeceklerini söyledi.

- Üyelerin talep ve önerileri

Türker'in konuşmasının ardından bazı dernek üyeleri de çeşitli konulardaki talep ve önerilerini dile getirdi. Dernek ile kamu kurumları arasında eğitim konusunda yapılan iş birliklerinin artırılmasını isteyen üyeler, Dernek tarafından yayınlanan "Ekonom" dergisinin içerik ve sponsor katılımı konusunun geliştirilmesi yönündeki arzularını ifade etti.

İş arayan meslek mensupları için bir platform kurulmasını öneren üyeler, iletişim fakültesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlenmesinin Derneğin ve ekonomi muhabirliğinin gelişimi açısından yararlı olacağını dile getirdi.

- Türker güven tazeledi

Genel Kurul'da yapılan seçimde, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeliğine Turgay Türker, Hazal Ateş, Hüseyin Tunçay, Gülşen Coşkun, Güliz Demircan Yücel, Sadettin İnan ve Erdinç Çelikkan seçildi.


HABERE YORUM KAT