1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Emekli profesör öğrencilere yardım için garson oldu
Emekli profesör öğrencilere yardım için garson oldu

Emekli profesör öğrencilere yardım için garson oldu

ÇOMÜ'den geçen yıl emekliye ayrılan Prof. Dr. Perinçek, köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olabilmek amacıyla sosyal sorumluluk projesi hazırladı- Proje kapsamında kafede garsonluk yapan Perinçek'in bir ay gönüllü çalışacağı işletmelerin g

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden geçen yıl emekliye ayrılan Prof. Dr. Doğan Perinçek'in, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ay gönüllü çalışacağı işletmeler, günlük hasılatlarının yüzde 10'unu ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacak. Perinçek, ilk olarak kafede garsonluk yaptı.

Köylerde eğitim gören yardıma muhtaç öğrencilere katkıda bulunmak amacıyla proje hazırlayan Perinçek, Çanakkale Valiliği ve İl Dernekler Müdürlüğünden gerekli izinleri aldı.

Çalışmalarına başlayan Perinçek, ilk gün bir kafede garson olarak çalıştı. Kafeye gelen müşterilerin siparişlerini alıp, istedikleri menüyü getiren Perinçek, bir ay sürecek projesi kapsamında farklı işletmelerde gönüllü çalışmaya devam edecek.

Perinçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışacağı iş yerlerinin sorumlularının, günlük hasılatının yüzde 10'unu yardıma muhtaç öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla Ziraat Bankasında açılan hesaba yatıracağını söyledi.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine bir nebze destek olmak istediğini belirten Perinçek, şöyle konuştu:

"Çorbada tuzum olsun niyetiyle bu kampanyayı başlattım. Valilikten iznimizi alıp bankada hesabımızı açtık. Bu kampanya çerçevesinde elde ettiğimiz geliri, Çanakkale'nin köylerinde ihtiyacı olan çocuklara bağışlayacağız. Onlara burs vereceğiz ya da onlara giyecek yardımı yapacağız, eğitimleriyle ilgili desteklerde bulunacağız. Kampanyanın ne kadar büyük olacağını şu anda kestiremiyorum. Başarılı bir kampanya yaparsak, öğrencilerimize üniversiteye kadar destek olmayı düşünüyoruz."

Perinçek, projeye destek veren işletme sahiplerine teşekkür etti.

Çocuklara destek sağlamanın en büyük mutluluk olduğunu vurgulayan Perinçek, "Ülkeme elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. 'Emekli olduğumda en yararlı iş nedir' diye düşündüm, bunu seçtim. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara karşı sorumluluğumuz var. Bunları yerine getirmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT