1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. EN-KAMU-DER Genel Başkanlığına Kapu tekrar seçildi
EN-KAMU-DER Genel Başkanlığına Kapu tekrar seçildi

EN-KAMU-DER Genel Başkanlığına Kapu tekrar seçildi

ANKARA (AA) - Engelli Kamu Çalışanları Derneği (EN-KAMU-DER) Genel Başkanlığına Bülent Kapu tekrar seçildi.EN-KAMU-DER'in ikinci olağan genel kurulu,...

A+A-

ANKARA (AA) - Engelli Kamu Çalışanları Derneği (EN-KAMU-DER) Genel Başkanlığına Bülent Kapu tekrar seçildi.

EN-KAMU-DER'in ikinci olağan genel kurulu, TCDD Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kapu, genel kurulda yaptığı konuşmada, üyelerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve kamu hizmetlerine ulaşımı konusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Federasyonlaşma ve tüzük değişikliğine ilişkin çalışmaları da anlatan Kapu, derneğin federasyona dönüşmesi için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Kapu, "Federasyonlaşmaya giderken diğer taraftan da tüzüğümüzde tadilat yapmamız gerekiyor. Ancak derneğimiz çok büyüdü ve kapsamı genişledi. Mevcut tüzük ihtiyaçlarımıza karşılayamaz haldedir." ifadelerini kullandı.

Genel kurulun açılışına katılan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ise 2001 yılında kamuda 5 bin 777 engellinin çalıştığını, bu rakamın 2016 yılında 43 bine ulaştığını aktardı. Karaburun, bu rakamları daha yukarılara çekmek için çalışıldığını vurguladı.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın da engelli çalışanların çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve onların hizmetlere kolayca erişebilmeleri yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarında hizmet veren YHT setleri ile yakın şehirler arasındaki dizel tren setleri ve banliyö setlerinin temini sırasında engelli bölümlerinin bulunmasına özen gösterdiklerini anlatan Apaydın, bunun yanı sıra demiryolu bina ve tesislerini engelli çalışanlara ve vatandaşlara göre yeniden düzenlediklerini aktardı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve oylama sonucunda Bülent Kapu tekrar genel başkanlığa seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Seyfettin Yegen, Kenan Özel, Suzan Gencer, İbrahim Kekeç, Tuncar Ercan ve Haydar Eröksüz getirildi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT