Enerji Verimliliği Merkezi Projesi’ne MEVKA’dan Destek

Enerji Verimliliği Merkezi Projesi’ne MEVKA’dan Destek

Konya Ticaret Odası tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2020 Yılı 4. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Konya Enerji Verimliliği Merkezi Tam Fizibilite Projesi” destek almaya hak kazandı

Konya Ticaret Odası tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2020 Yılı 4. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Konya Enerji Verimliliği Merkezi Tam Fizibilite Projesi” destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından imzalandı. Ajans tarafından yaklaşık 100 Bin TL bütçe ayrılan proje kapsamında, Konya ilinde kurulması öngörülen Enerji Verimlilik Merkezi’ne yönelik fizibilite raporunun hazırlanması hedefleniyor.

BOSTANCI: ENERJİ VERİMLİLİĞİ MERKEZİ KATKI SUNACAK

Atılan imzaların ardından proje ile ilgili görüşlerini dile getiren MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı “Günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçasını oluşturan enerjiye, gerek yaşam standartlarındaki artış, gerekse artan nüfus ve sanayileşme ile birlikte her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Enerjiye duyulan gereksinimdeki artış, başta ekosistemimiz olmak üzere, fiyat artışı, rekabette sapmalar, kaynakların azalması, bütçe ve cari dengede bozulma, dışa bağımlılık gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte artan enerji arzı ve buna bağlı olarak üretim ve tüketimdeki dengesizlikler ekonomimizi ve sürdürülebilir kalkınmamızı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Ajansımız desteği ile hazırlanacak ve ileride kurulması planlanan enerji verimliliği merkezine temel teşkil edecek olan fizibilite raporunun enerji verimliği konusunda gerek kamu ve gerekse de özel sektörümüze katkı sunacağı kanaatindeyim” dedi.

ÖZTÜRK’TEN TEŞEKKÜR

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise, “Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü bünyesinde KTO Enerji Verimliliği Merkezimizin kuruluşunun ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesleki eğitim merkezi, dış ticaret merkezi, model fabrika ile birlikte enerji verimliliği merkezimiz de Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü’nün içerisinde Konya sanayisi ve ticaretinin gelişmesi adına firmalarımıza katkı sağlayacaktır. KTO Enerji Verimliliği Merkezimiz de diğer proje ve iştiraklerimiz gibi devletimizden aldığımız destekle hayata geçirilecektir. Bu noktada MEVKA’ya tüm projelerimize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.