1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Engelliler Haftası
Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

Afyonkarahisar'da işitme engelli çocuklar, üniversite öğrencileriyle mantı ve pizza hazırladı

A+A-

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, işitme engelli çocuklarla mantı ve pizza yaptı.

Engelliler Haftası dolayısıyla üniversiteliler tarafından, Afyonkarahisar İşitme Engelliler Okulu öğrencilerine, yüksekokulun mutfak atölyesinde yemek yapma konusunda eğitim verildi.

Daha sonra üniversiteliler, çocuklarla, mantı, kanepe, kurabiye, kek ve pizza hazırladı. Yaptıkları pastaları da süsleyen çocuklar, eğlenceli vakit geçirdi.

Aşçılık Programı öğretim görevlisi Tansu Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli çocuklar için etkinlikler düzenleyerek, sosyalleşmelerine katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Çocukların hayatlarında en çok ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmeye çalıştıklarını dile getiren Çelik, "Projemizde, paylaşma, farklı olanı tanıma ve kabul etme, farklılıklara uyum sağlama, rehberlik yapma, üretken ve yaratıcı olma gibi değerlerin geliştirilmesine olanak tanıyarak, gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya çalıştık." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT