1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Engellilerin bir günlük askerlik heyecanı
Engellilerin bir günlük askerlik heyecanı

Engellilerin bir günlük askerlik heyecanı

Kırklareli'de "Temsili Askerlik Uygulaması"na katılan engelliler, bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı

A+A-

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'de "Temsili Askerlik Uygulaması"na katılan engelliler, bir günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadı.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı'na aileleriyle gelen 18 engelli vatandaş, temsili askerlik için yakınlarının yardımıyla asker üniformalarını giydi.

Askeri kıyafetlerle tören alanında yerlerini alan engellilere esas duruş, selam verme, silah tanıma ve tören yürüyüşü eğitimleri verildi.

İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Bahattin Yazar, törende yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların bir gün askerlik yaptığını söyledi.

Engellilerin asker üniforması giymesinden mutluluk duyduklarını ifade eden Yazar, tüm engellilerin Engelliler Haftası'nı tebrik etti.

Engelliler, daha sonra askerlik yemini edip, terhis belgelerini aldı. Organizasyonun sonunda tören geçişi yapan engelliler, aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törene, Kırklareli vali yardımcıları Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Tahir Demir, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz ile engelli aileleri katıldı.

HABERE YORUM KAT