1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan, çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdirdi
Erdoğan, çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdirdi

Erdoğan, çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ağırladığı çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni tanıttı- Çocuklara Mehmet Akif Ersoy'dan dizeler okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte bu Asım'ın nesli, bu özelliklere sahip ol

A+A-

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, ağırladığı çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki çocukları kabulünün ardından, eşi Emine Erdoğan ile çocuklara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezdirerek, bilgi verdi.

Beraberindeki çocuklarla önce makamına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burası Tayyip Erdoğan'ın yeri değil, burası milletin yeri." dedi.

Erdoğan, gezi sırasında Külliye'deki eserler hakkında çocuklara bilgi verdi.

Kütüphane ziyareti sırasında bir çocuğun, "Buradaki kitapların hepsini okudunuz mu?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son gelen dergilerden birkaç sayfa kaldı." yanıtını verdi.

Kitap okumanın önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaynak kitapları nasıl kullanmaları konusunda çocuklara tavsiyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphanede, çocuklara Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biri ecdadıma saldırdımı hatta boğarım. Boğamazsam da hiç olmazsa yanımdan kovarım." dizelerini okudu.

Çocukların alkışlaması üzerine Erdoğan, "İşte bu Asım'ın nesli, bu özelliklere sahip olun." ifadelerini kullandı.

Gezi sırasında Erdoğan, Sare isimli bir çocuğu kucağına alarak sevdi.

Erdoğan, daha sonra çocuklarla, hazırlanan oyun alanına geçti. Çocuklar burada interaktif yöntemle zemine yansıtılan mini sahada futbol oynadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, bir çocuğun mini piyano konserini dinledi.

Öte yandan, bir grup kreş öğrencisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti.

Halk oyunları kıyafetleriyle gelen minikler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin bahçesinde "zeybek" oynadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT