Erdoğan, S-400'lerin test edildiğini doğruladı: Amerika'nın yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz

Erdoğan, S-400'lerin test edildiğini doğruladı: Amerika'nın yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(S400) Bu testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor. Amerika'nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Libya'da yapılan ateşkes anlaşmasıyla ilgili, "Yapılan ateşkes anlaşması en üst düzeyde bir ateşkes değil. Daha alt düzeyde bunun kalıcılığı ne kadar olur bunu zaman gösterecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, BM'nin Libya'da kalıcı ateşkes anlaşması hakkında, " Güvenilirliği bana göre çok da olabilecek gibi değil." ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL KORONAVİRÜS SALGININDA EN ÖNDE GELEN İLLERİMİZDEN BİR TANESİ"

Koronavirüs salgınıyla ilgili Erdoğan şunları söyledi"

"Maske, mesafe, hijyen. Bunlara hassasiyetle sarılmamız lazım, dikkat etmemiz lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul koronavirüs salgınında en önde gelen illerimizden bir tanesi. Bu konuda mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürmemiz lazım." dedi.

Erdoğan, "Bilim Kurulu'nda yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi tedbirler alınacak, bunlar bize de bildirilecek ona göre adımlarımızı da atacağız."  diye konuştu.

"YUNANİSTAN'IN ELİNDE S-300'LER VAR, BIRAKIN TESTLERİ, KULLANIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(S400) Bu testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor. Amerika'nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan,"Yunanistan'ın elinde S-300'ler var, bırakın testleri, kullanıyor. Oraya böyle bir şeyi Amerika soruyor mu?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor. Biz kararlıyız, yolumuza da aynı şekilde devam edeceğiz." dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN AZ RUSYA KADAR BURADA BARIŞ İÇİN YER ALMA HAKKININ OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları hakkında Erdoğan, "Türkiye'nin en az Rusya kadar burada barış için yer alma hakkının olduğuna inanıyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.