1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erzurum'a nisan ayında kar yağdı
Erzurum'a nisan ayında kar yağdı

Erzurum'a nisan ayında kar yağdı

Erzurum'da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı, kısa sürede kent merkezini beyaza bürüdü- Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Atasever:- "Meteorolojik uyarı doğrultusunda karla mücadele ekiplerimiz tüm gün hazır bekledi. Akşam saat

A+A-

ERZURUM (AA) - Erzurum'da nisan ayının son günlerinde etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.

Kentte akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, vatandaşlar zor anlar yaşadı, ağaç ve bitkilerin de karla kaplandığı kentte, sürücüler yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tuncay Atasever, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezinde akşam saatlerinde yoğun kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Meteorolojinin Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı için kar yağışı uyarısında bulunduğunu hatırlatan Atasever, "Meteorolojik uyarı doğrultusunda karla mücadele ekiplerimiz tüm gün hazır bekledi. Akşam saatlerinde kar yağışının etkili olmasıyla 7 ekibimiz kent merkezinde karla mücadele çalışmasına başladı. Şuan için kapalı yolumuz bulunmuyor. Tuzlama araçlarımız da hazır bekletiliyor. İlerleyen saatlerde don olayına karşılık ekiplerimiz tuzlama çalışması yürütecek." dedi.

Erzurum'a nisan ayında kar yağdı

Erzurum'a nisan ayında kar yağdı

HABERE YORUM KAT