1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski MHP Milletvekili Aydın:
Eski MHP Milletvekili Aydın:

Eski MHP Milletvekili Aydın:

"Yeni oluşum ve tavşan parti gibi iddiaları ve senaryoları tebessümle ve ibretle izliyorum. Bozkurtların tavşan partisi olmaz, tek bir partisi olur o da Milliyetçi Hareket Partisidir" - "Aklında başka parti olanlarla da bizim hiçbir işimiz olmaz. Çünkü bi

A+A-

ANKARA (AA) - Eski MHP Milletvekili Koray Aydın, yeni oluşum ve "tavşan parti" gibi iddia ve senaryoları tebessümle ve ibretle izlediğini belirterek, "bozkurtların tavşan partisi olmayacağı, yegane partinin MHP olduğu" değerlendirmesinde bulundu.

Aydın, yazılı açıklamasında, "gözlerini MHP'de açtığını" belirterek, başka bir partide siyaset yapamayacağını vurguladı.

"Bizi bir araya getiren ruhun ocağı Milliyetçi Hareket Partisidir, bu ocağı da Başbuğ'umuz ateşlemiştir. Biz bu partide göz açtık, en büyük yolbaşçı Başbuğ'umuzun yanında bu ocağın harlanması için ateşe can verdik, ülkümüzü dağa taşa nakşettik" görüşüne yer veren Aydın, şöyle devam etti:

"15 yaşında bir MHP mitinginde başlayan ülkü yolculuğum kesintisiz bu mukaddes ocakta geçti. Her zaman söylüyoruz, bir kez daha gururla ifade ediyoruz, Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız ve ana kucağımızdır. Milliyetçi Hareket Partisi bizim için bir heves değil ilk ve son durağımızdır. Gözümüzü burada açtık, Allah’ın izniyle burada kapatacağız."

Aydın, hareketi büyütmek için 40 kusur yıldır omuz omuza verdiklerini, aşı, acıyı paylaştıklarını vurgulayarak, "Hangi inceleme, hangi karar bu omuzdaşlığa son verebilir ki? Ne biz isteğimizle bu yuvadan koparız, ne de bizi yuvamızdan zorla söküp atabilirler. Koray Aydın’dan böyle bir hareket beklemek ve şahsıma böyle bir muameleyi reva görmek her şeyden önce ülkücü vicdanları tanımamaktır." ifadesini kullandı.

- "Yağmura göre tarla taşıyanlardan değiliz"

Emanete sonuna kadar sahip çıkacaklarına dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:

"Yeni oluşum ve tavşan parti gibi iddiaları ve senaryoları tebessümle ve ibretle izliyorum. Bozkurtların tavşan partisi olmaz, tek bir partisi olur o da Milliyetçi Hareket Partisidir. Aklında başka parti olanlarla da bizim hiçbir işimiz olmaz. Çünkü, biz yağmur nereye yağarsa tarlamızı oraya taşıyanlardan değiliz. Bunu herkes böyle bilsin ve aklının bir köşesine yazsın.

Biz bu partiyi Başbuğ'umuzdan ve dava büyüklerimizden emanet aldık. Bugüne kadar verdiğimiz mücadele de o kutlu emanete sahip çıkma adınadır. Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe bu kutlu mücadeleyi sürdürmek azim ve kararındayız. Bundan hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın."

MHP ve Ülkücü Hareket'in birliği, bütünlüğü ve başarısı için gayret sarf ettiklerini belirten Aydın, ülkücülük hukukuna zarar vermemeyi şiar edindiklerini bildirdi.

Aydın, ülküdaşlık hukukuna zarar vermeden ve demokratik teamüllere uygun bir şekilde mücadeleyi kesintisiz sürdüreceklerini kaydetti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT