1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski Tbmm Başkanı Şahin:
Eski Tbmm Başkanı Şahin:

Eski Tbmm Başkanı Şahin:

"FETÖ, milletimizin şu ana kadar karşılaştığı en hain terör örgütüdür"- "CHP; devletimiz, vatanımız, bayrağımız konusunda hep hassas davranmış olan bir partidir. Kılıçdaroğlu, maalesef CHP'yi başka bir noktaya getirdi"

A+A-

KARABÜK (AA) - Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "FETÖ, milletimizin şu ana kadar karşılaştığı en hain terör örgütüdür." dedi.

Şahin, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, haccın, Müslümanların bir araya geldiği bir platform olduğunu söyledi.

İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma değinen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İslam dünyasının haline bakın. Önce birbirleriyle çarpışıyorlar, müstevlilerin işlerini kolaylaştırıyorlar. Mina'ya gidecek hacı adayları, şeytan taşlayacak. Müslümanlar şeytan taşlarken, şeytanlaşmış ve İslam dünyasını paramparça etmek isteyen emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorlarsa, şeytan taşlamanın ne kadar anlamı vardır Allah aşkına? Halkı Müslüman olan ülkeler ve onların yöneticileri, şimdi başlarını iki ellerinin arasına alıp düşünmelidirler.

Bugün Kudüs'ün başına gelenlerin yarın Mekke'nin, Medine'nin başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir? Şam, Halep, Bağdat, Musul, Kerkük ne durumda? İşte bu emperyalistler ve onların piyonları, diğer kentleri de aynı duruma getirmek istiyor. FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı Ankara'yı da İzmir'i de İstanbul'u da Halep'e, Bağdat'a benzeteceklerdi."

MİT tırlarının durdurulmasının iki sebebi olduğuna işaret eden Şahin, "Birincisi, Suriye'de Türkiye'nin söz sahibi olmamasını sağlamak, ikincisi ise Recep Tayyip Erdoğan'ı Lahey'de savaş suçlusu olarak yargılatmak ve Türkiye'yi hiçbir şey yapamaz hale getirmek.

Emperyalistler, bu iş için kandırılan kişileri kullanıyor. FETÖ, milletimizin şu ana kadar karşılaştığı en hain terör örgütüdür. Türkiye'yi ve Türkiye'yi yönetenleri savaş suçlusu olarak yargılatmak için bu operasyonu yaptırıyorlar. Ülkemize, vatanımıza dönük böylesine bir operasyon karşısında bu ülkenin birliğini korumak konusunda hassas olan herkesin mutlaka tavrını alması, tepki göstermesi, terör örgütleri ve onun arkasındaki emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmemesi lazım. Devletin yanında yer alması lazım. Ama bazıları maalesef bu operasyonu yapan terör örgütünün yanında yer alan bir tavır sergilediler." değerlendirmesinde bulundu.

- "CHP, bu değildir"

Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulması olayına ilişkin hapis cezasına çarptırıldığını ve tutuklandığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise o dönemde eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüştüğünü söyleyerek, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu'nun, Berberoğlu'nun yanlış yaptığını söylemek istiyorum. Atatürk'ün kurduğu siyasi bir partinin genel başkanı, böylesine hain bir terör örgütünün emellerine alet olmamalıydı. Bir siyasi olarak üzüntü duyuyorum. CHP, bu değildir. CHP; devletimiz, vatanımız, bayrağımız konusunda hep hassas davranmış olan bir partidir. Kılıçdaroğlu, maalesef CHP'yi başka bir noktaya getirdi. İnanıyorum ki Safranbolu'daki CHP'li arkadaşlar bundan mużdariptir, rahatsızdır."

CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Şahin, "Bir tek CHP'li arkadaş çıkıp da 'Ey katil sürüleri, siz kimsiniz, CHP gibi bir partiyi bir terör örgütüyle yan yana getirmeye çalışıyorsunuz?' demedi. Bir tane adam bekliyorum CHP'den. Hadi Kılıçdaroğlu bunu söyleyemez. Çünkü PKK'ya yardım ve yataklık yaptığı için görevinden alınan belediye başkanları ile yürüdü. Sağında solunda onlar vardı. O diyemeyebilir ama yok mu Allah aşkına CHP'nin üst kademesinde birileri? Üzülüyorum. Neden cesaretlendiriyorsunuz bu terör örgütlerini? Neden bu FETÖ terör örgütünü ve onların katillerini cesaretlendiriyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ve AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar'ın da konuşma yaptığı kongrede, mevcut başkan Ali Kaya seçimi kazandı.

HABERE YORUM KAT