1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Eskişehir'de "Çocuk ve Barış Sokağı" açıldı
Eskişehir'de "Çocuk ve Barış Sokağı" açıldı

Eskişehir'de "Çocuk ve Barış Sokağı" açıldı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesince 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla organize edilen "Çocuk ve Barış Sokağı"nın...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesince 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla organize edilen "Çocuk ve Barış Sokağı"nın açılışı gerçekleştirildi.

Emek Mahallesi Halk Merkezi'nde eğitim gören çocukların anneleri tarafından hazırlanan sokakta, 350 çocuğun kartondan yapılmış maketi yer aldı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan gününün Atatürk tarafından bayram olarak ilan edildiğini söyledi.

Çocuklarına bayram armağan eden tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Kurt, "Bugün burada çocukları görünce biraz daha umutlandım. Biraz daha gelecekten umudum arttı. Çocuklar burada gönüllerince eğlenecekler ve mutlu bir gün yaşayacaklar. Hepimizin bayramı kutlu olsun." dedi.

Açılışta, yüz boyama, animasyon, yarışma, sokak oyunları, kukla gösterimi ve canlı müzik gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Eskişehir'de "Çocuk ve Barış Sokağı" açıldı

Eskişehir'de "Çocuk ve Barış Sokağı" açıldı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT