1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Eskişehir'de "nostalji defilesi"
Eskişehir'de "nostalji defilesi"

Eskişehir'de "nostalji defilesi"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından, Osmanlı döneminde giyilen bazı kıyafetlerin örneklerinin sergilendiği...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından, Osmanlı döneminde giyilen bazı kıyafetlerin örneklerinin sergilendiği "nostalji defilesi" yapıldı.

Merkez Odunpazarı ilçesindeki Beylerbeyi Konağı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlik sonrası ziyaretçilere ayran ve geleneksel Türk yemekleri ikram edildi.

Federasyon Başkanı Niyazi Çapa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemde geçmişe yönelik anma etkinliklerinin sayısının arttığını söyledi.

Beylerbeyi Konağı Kültür Merkezi'nde Osmanlı dönemine ait çok sayıda kıyafet, savaş aleti ve menkıbe bulunduğunu belirten Çapa, şöyle konuştu:

"Bin yıllık tarihimizi altın sayfalara yazdıran o şanlı ecdadımızın, 3 kıta ve 7 denizde 623 yıl adaletle hükümranlık süren Osmanlı Devleti'nin torunlarıyız. Zaman zaman ecdadımızı bu binada çeşitli etkinlikler düzenleyerek anıyoruz. Bugün de çeşitli şehirlerden gelen misafirlerimize, Hayme Ana, Hürrem Sultan ve Kanuni Sultan Süleyman'ın kıyafetleriyle çekimler yaparak geçmişin güzelliklerini geleceğe aktaran bir köprü olduk. Etkinliklerimiz yaz mevsimi boyunca devam edecek."

Eskişehir'de "nostalji defilesi"

HABERE YORUM KAT