1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Eskişehir'de "Yaşadığımız Çevre Ve Yaşamın İçinden" Fotoğraf Sergisi
Eskişehir'de "Yaşadığımız Çevre Ve Yaşamın İçinden" Fotoğraf Sergisi

Eskişehir'de "Yaşadığımız Çevre Ve Yaşamın İçinden" Fotoğraf Sergisi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanat Derneği ile Eskişehir Lions Kulüplerince "Yaşadığımız çevre ve yaşamın içinden" konulu fotoğraf sergisi açıldı....

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanat Derneği ile Eskişehir Lions Kulüplerince "Yaşadığımız çevre ve yaşamın içinden" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Lise ve dengi okul öğrencilerinin çalışmalarını kapsayan ve bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen sergi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu.

Öte yandan sergi kapsamında düzenlenen yarışmada birinci olan Ahmet Kanatlı Lisesi öğrencisi Rümeysa Öpöz, ikinci olan Uğur Temel Lisesi öğrencisi Kerim Yılmaz, üçüncü olan Burak Caferler, mansiyon kazanan Eskişehir Atatürk Lisesi öğrencileri Elif Bilge ve Damla İren Başgöz, ödüllerini aldı.

Lions Dernekleri Kültürel ve Toplumsal Hizmetler Komite Başkanı Sevgi Koç, burada yaptığı konuşmada, sanatsal aktivitelerin Türkiye'nin emanet edileceği gençlerin, dünyalarına güzel bir ufuk açacağını belirterek, sanatın gençlerin yaşamlarındaki değerlerin oluşmasına, büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Koç, sanatla tanışan gençlerin toplumun uygar, kültürel, sosyal ve ahlaki kalkınmasında etkili olacağını bildirdi.

Sergiye, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner, Uluslararası Lions Dernekleri Federasyonu Genel Yönetmeni Ali Özerk ile davetliler katıldı.

HABERE YORUM KAT