1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Esnek çalışma imkanı getiren tasarı
Esnek çalışma imkanı getiren tasarı

Esnek çalışma imkanı getiren tasarı

DİSK üyesi bir grup, esnek çalışma imkanı getiren yasa tasarısını protesto etti

A+A-

ANKARA (AA) - DİSK üyesi bir grup, TBMM'de görüşülecek esnek çalışma imkanı getiren yasa tasarısını protesto etti.

Meclis'in Dikmen Caddesi girişinde açıklama yapmak isteyen DİSK üyeleri, izin verilmeyince Dikmen istikametinde, Hoşdere Caddesi Ömür Sokağı girişine yürüdü.

Cemal Süreyya Parkı önünde toplanan grup, zaman zaman hükümet aleyhinde slogan attı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, yaptığı açıklamada, Meclis'ten geçirilmek istenen yasanın işçi sınıfının kazanılmış tüm haklarını ortadan kaldıracağını öne sürdü.

"Bu yasa bu haliyle çıkarsa ülkenin tüm çocuklarının geleceği ortadan kalkacak" ifadesini kullanan Çerkezoğlu, yasanın geri çekilmesini istedi.

Türkiye'nin her yerinde DİSK üyelerinin aynı açıklamayı yaptığını belirten DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün de hazırlanan ortak açıklamayı okudu.

Görgün, Meclis'te "insan ticareti" ve "köleliğin" oylatıldığını savunarak, "İşverenlerin, işçi simsarlarının her türlü istismarına yol açacak bu yasaya, TBMM'de 'evet' diyen vekiller, tarihe adlarını köleliğe ve insan ticaretine 'evet' diyen vekiller olarak geçirecek ve tarihin en büyük insanlık suçlarından biri olan insan ticaretini Türkiye'de yasallaştıran isimler olarak tarihe adlarını yazdıracaklar." ifadesini kullandı.

Gruba, CHP milletvekilleri Mehmet Gökdağ, Orhan Sarıbal, Mehmet Tüm ve Necati Yılmaz da destek verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT