1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Etiyopyalı hastalara “Dost Eli” uzandı
Etiyopyalı hastalara “Dost Eli” uzandı

Etiyopyalı hastalara “Dost Eli” uzandı

Dost Eli Derneği yardım ekibi; Etiyopya’nın Kemise ve Akesta kentlerinde 900 kişinin göz ameliyatlarını başarıyla tamamladı.

A+A-

Dost Eli Derneği yardım ekibi; Etiyopya’nın Kemise ve Akesta kentlerinde 900 kişinin göz ameliyatlarını başarıyla tamamladı.  Etiyopya’da gerçekleştirilen çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mevlüt Yıldırım; “Dost Eli olarak başta katarakt ameliyatları olmak üzere çeşitli yardım çalışmaları için gittiğimiz Etiyopya’da görme problemi yaşayan yoksul halka tedavi imkânı sağlandı. Konya’dan hareket eden yardım ekibimizle birlikte ülkeye gelen Konya Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Refik Oltulu hocamızın başkanlığında 900 hastanın katarakt nedeni ile gözlerine inen karanlığın giderildiği başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Bizler bu çalışma için planlama yaparken 500 hastaya ulaşmayı hedeflemiştik ancak bağışçılarımızdan gelen yoğun talep üzerine bu sayı arttı. Ameliyatlar sonrasında 10 yıldır iki gözü görmeyen bir babanın, 6 yaşında olan ve hiç göremediği çocuğunu görme çabası yapılan çalışmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi” dedi.

Dernek olarak yardım faaliyetlerinde kalkınmayı önemsediklerine de dikkati çeken Mevlüt Yıldırım; ameliyatların yanında fakir ailelere geçimlerini sağlamaları için küçükbaş hayvan dağıtımı da gerçekleştirdiklerini ve ayrıca bağışçılardan gelen adak kurbanlarının da kesilerek yoksul halka dağıtıldığını söyledi.

katarakt-(1).jpgkatarakt-(9).jpgkatarakt-(5).jpg

 

HABERE YORUM KAT