1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. FETÖ'nün darbe girişimi özel güvenlik tedbirlerini artırdı
FETÖ'nün darbe girişimi özel güvenlik tedbirlerini artırdı

FETÖ'nün darbe girişimi özel güvenlik tedbirlerini artırdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi, gerek kamu gerekse özel sektörde güvenlik tedbirlerinin artmasına neden oldu.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, gerek kamu gerekse özel sektörde güvenlik tedbirlerinin artmasına neden oldu.

Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu (TÖGF) Başkanı Bülent Perut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her Türk vatandaşı, her demokrasi gönüllüsü, her memleket sevdalısı gibi görevi başında bulunan bütün özel güvenlik görevlilerinin FETÖ’cü hainlerin darbe girişiminin karşısında tüm güçleriyle durmaya çalıştığını söyledi.

Perut, "Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yapan kardeşlerimi alınlarından öpüyorum. Ancak bazı durumlarda sayıca ve ateşli silah gücü açısından yetersiz kaldıkları noktalar da olmuştur. Ayrıca, içimizde bu hainlere destek verenler de tespit edilmiş, derhal ilgili birimlere bildirilmiştir. Daha da olduklarını varsaymaktayız." diye konuştu.

Bülent Perut, ABD ve AB üyesi ülkelerin özel güvenlik görevlilerinin yetkilerini artırdığını, terör saldırılarının nerede, ne zaman geleceğinin belli olmadığını belirterek, "Ülkemizde de en son hainlerin darbe kalkışması ile yapmış oldukları teröre karşı özel güvenlik sektörü olarak tedbirlerimizi artırdık. Sektörde izinler iptal edildi, takviye personel sağlandı. Özellikle elektronik güvenlik sistemleri güçlendirilmeye başlandı." dedi.

Özellikle spor karşılaşmalarında taraftarların da aralarına karışabilecek provokatörlere karşı dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan Perut, "Bu hainlerin daha ele geçmemiş olanlarının kalkışacakları terör eylemleri ihtimaline karşı özel güvenlik teşkilatları, kolluk kuvvetlerinin de desteğiyle gereken tedbirleri almaktadır." dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT