1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Firari Salih Tuzcu’dan Prof. Dr. Okudan’a dava
Firari Salih Tuzcu’dan Prof. Dr. Okudan’a dava

Firari Salih Tuzcu’dan Prof. Dr. Okudan’a dava

Konya Adliyesi’nde ilginç bir dava görülüyor. FETÖ Soruşturması kapsamında kırmızı bülten ile aranan Eski Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle eski röktörlerden Süleyman Okudan’a dava açtı 

A+A-

OKUDAN DAVA AÇMIŞTI

FETÖ Soruşturması kapsamında aranan firari sanıklardan Konya eski Emniyet Müdürü Salih Tuzcu; Selçuk Üniversitesi eski rektörlerinden Süleyman Okudan’a dava açtı. 11. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülmeye başlanan davada Okudan; Tuzcu’ya hakaretten yargılanıyor. Edinilen bilgiye göre Okudan; 2015 yılında kendisine kumpas kurulduğu için Okyanus Operasyonu’nu düzenleyenler (FETÖ) hakkında dava açmış ve duruşmada Tuzcu için, “şe…siz” ifadesini kullanmış.

KENDİSİ DE AVUKATI DA FİRARİ

Bu davayı ilginç kılan hususlar ise hem Salih Tuzcu’nun hem de avukatı Erhan Şahin’in halihazırda aranması. Okudan’ın avukatı Necip Akkurt, “Kırmızı bülten ile aranan Salih Tuzcu’nun hiçbir ifadesi alınmadan, şikayetinin devam edip etmediği usül gereği kendisine sorulmadan ve müvekkilime de ‘uzlaşma talebi’ sorulmadan hazırlanmış olan iddianame maalesef mahkeme tarafından kabul edilmiştir. Türk yargısından kaçan bu insanlar Rektör Bey’i sanık durumuna düşürmüştür” dedi.  Duruşma, aralık ayına ertelendi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum