1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Fransa, Konyaspor’u konuşuyor
Fransa, Konyaspor’u konuşuyor

Fransa, Konyaspor’u konuşuyor

Konyaspor’un bu sezonki “Diriliş” temalı forma tanıtımı büyük ses getirirken, Fransa’nın en ünlü gazetesi L’equipe en etkileyici forma tanıtımları arasında Konyaspor’u ikinci sırada gösterdi

A+A-

Konyaspor Kulübü, yeni sezon formalarını TRT 1'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinden esinlenerek çektiği kısa reklam filmiyle tanıtmış ve büyük ses getirmişti. KTO Karatay Üniversitesi'nin platosu ve Zazadin Han'da gerçekleştirilen çekimlerin yaklaşık 12 saat sürdüğü ve 6 dakikalık video bazı eleştirilere rağmen büyük beğeni toplamıştı.

Konyaspor’un yeni sezonda giyeceği Diriliş, Selçuklu Kartalı, Anadolu ve Keykubat isimli formaların tanıtıldığı kısa film, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ses getiriyor. Fransa’nın ünlü spor gazetesi L’equipe, yılın forma tanıtımlarına yer verdiği haberinde Arsenal’den sonra en iyi ikinci forma tanıtımının Konyaspor tarafından yapıldığına işaret etti. Konyaspor’un tarihsel süreçten etkilenerek başarılı bir tanıtım yaptığına dikkat çekilirken, “Beş dakikalık tanıtım bize Osmanlı İmparatorluğu’nun kalbine götürüyor. Atlı sipahiler yeni Konyaspor formalarını Sultana götürüyor” ifadelerine yer verildi. 

fransa.jpg

Kısa filmde büyük ölçüde kulüp çalışanları ve Konyaspor kaptanlarından Selim Ay'ın da rol aldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "13. yüzyılda geçen forma tanıtım filmi bir dokuma tezgahında yeşil-beyaz iplerle dokuma yapan bir kadının görüntüsüyle başlıyor. Film, liderliğini Konyaspor kaptanı Selim Ay'ın yaptığı grup, dokumacı kadının yanına gelerek içinde yeni sezon formalarının bulunduğu 4 adet bohçayı yanlarına almaları ve sultanın bulunduğu kaleye doğru yola çıkmalarıyla devam ediyor. Kale halkının ve pazar yeri esnafının da günlük hayatlarından kesitler sunulduğu forma tanıtım filminin finalinde Selim Ay ve arkadaşları yeni sezon formalarını sultanın huzuruna çıkarıp beğenisine sunuyor. Kısa filmin sonunda formaları beğenen sultan 'Emeğiniz yağlı olsun yiğitlerim' diyerek memnuniyetini dile getiriyor. Buna karşılık Selim Ay ise 'Sefer Bizden. Zafer Allah’tan Sultanım' diyerek yeni sezonda yeni formalarla gayretkar olacaklarının sözünü veriyor." Filmde son olarak sultan makamında 4 yeni forma ekrana geliyor.

20190719_2_37422329_46212360.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum