Fransa Mallarını Boykot Edelim!

Fransa Mallarını Boykot Edelim!

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, yaptığı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'i ..

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, yaptığı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'i (S.A.V) hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle sert tepki gösterdi. Tarih boyunca adı vahşet, sömürge ve zulümle anılan Fransa’da son dönemde ırkçılığın ve İslamofobi’nin adeta hortladığını belirten Korkmaz “İki cihan güneşi Sevgili Peygamberimize saldırılan sözde karikatürlere ‘fikir özgürlüğü’ kisvesi altında sahip çıkılmasına sessiz kalamayız. Bu tür çirkinlikler İslam'a ve dünyadaki milyarlarca Müslümana karşı açık bir provokasyondur. Fransa Cumhurbaşkanı, kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilen sözde karikatüre sahip çıkarak İslam’a ve onun yüce Peygamberine yönelik kinini ortaya koymuş ve teröre ortak olmuştur. Ancak Macron ve tüm İslam düşmanları şunu iyi bilmelidir ki; bu hastalıklı zihniyetleri yeryüzünden silinmeye mahkumdur” dedi.

FRANSIZ MALLARINI VE KURULUŞLARINI BOYKOTA ÇAĞIRDI-

Açıklamasında Batı'da yükselen İslam karşıtlığının bugün artık topyekun bir saldırıya dönüştüğünü ifade eden Korkmaz, tüm Konyalıları Fransız mallarını ve kuruluşlarını boykot etmeye çağırdı. Korkmaz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları satın almayın’ çağrısına sonsuz destek veriyoruz. İş dünyamız ve tüm Konyalı vatandaşlarımız bu firmaların ve markaların ne olduğunu çok iyi bilirler. KONYAGİAD olarak yüce dinimize ve Peygamber Efendimize saldıran Fransa’nın Müslümanlara ve ülkemize karşı takındığı bu tavrı protesto ediyor ve Fransız malları ile firmalarını boykot ediyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum