Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık davası başlıyor

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık davası başlıyor
Yüksek kar getirili özel ve güvenilir fon vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişinin yaklaşık 25 milyon dolar dolandırılması iddiasına ilişkin yargılama yarın başlayacak.

Yüksek kar getirili özel ve güvenilir fon vaadiyle içlerinde Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi şahısların da yer aldığı bir çok kişinin yaklaşık 25 milyon dolar dolandırılması iddiasına ilişkin yargılama yarın başlayacak.

BANKA ŞUBE MÜDÜRÜ HAKİM KARŞISINDA OLACAK

Yüksek kar getirisi olan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi şahısların da bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan yarın adalet karşısına çıkacak.

Davanın ilk duruşması yarın İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.30'da görülecek.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında Buse Terim Bahçekapılı, Emre Belözoğlu, Emre Çolak, Fernando Muslera, Arda Turan, Selçuk İnan, Volkan Bahçekapılı'nın da bulunduğu 18 kişi "müşteki" sıfatıyla yer alırken; Seçil Erzan, Ali Yörük, Asiye Öztürk, Atilla Yörük, Hüseyin Eligül, Kerem Can ve Nazlı Can'un bulunduğu 7 kişi ise "şüpheli" pozisyonuyla yer aldı.

aw080648-03.jpg

ERZAN'A KİMSE ULAŞAMADI

Hazırlanan iddianamede, Denizbank'ın Levent Büyükdere Caddesi Şubesi müdürü olarak çalışan şüpheli Seçil Erzan'ın, şahıslardan Bülent Çeviker'den kişisel güven ilişkisine dayanarak 2 milyon dolar parayı değerlendirmesi amacıyla almış olduğu, 3 Nisan'da 3 milyon olarak iade edeceğini bildirdiği, bunun karşılığında da müşteriye yazılı bir evrak verildiği ancak şube müdürüne bir türlü ulaşılmıyor ulaşmaya çalışsa da ulaşamadığı söyledi. Şüpheli Erzan'a ulaşamayınca durumun bankaya söylediğini aktarıldığı iddianamede, banka tarafından araştırma yapılmaya ve Seçil Erzan'a ulaşılmaya çalışıldığı fakat ulaşılamadığı, bu sebeplerden ötürü Erzan hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

KİMİN NE KADAR PARASI GİTTİ

İddianamede, müştekilerden Buse Terim Bahçekapılı'nın 190 bin Amerikan Doları verdiği, Emre Belözoğlu'nun bu fona para yatırması için yarsını Volkan Bahçekapılı ile göndermek suretiyle toplamda 4 milyon 292 bin dolar parayı şüpheli Erzan'a teslim ettiği, Fernando Muslera'nın 1 milyon 200 bin dolar teslim ettiği fakat şüpheli Erzan'ın bu paranın 700 binlik kısmını geri vererek 500 bin dolar dolandırdığı öğrenildi. Diğer yandan şüpheli Erzan'ın Arda Turan'dan 13 milyon 900 bin dolar nakit elden para alıp sadece 6 milyon 400 bin doları fon getirisi olarak geri vermek sebebiyle 7 milyon 500 bin dolandırdığı anlaşıldı. Şüphelinin Selçuk İnan'dan ise 3 milyon 685 bin dolar alıp bunun 2 milyon 150 binini fon getirisi olarak geri iade ederek toplamda 1 milyon 535 bin dolandırdığı kaydedildi.

216 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Hazırlanan iddianamede şüpheli Seçil Erzan'ın "nitelikli dolandırıcılık" ve "özel belgede sahtecilik" suçlarından toplamda 66 yıldan 216 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Diğer 6 şüphelinin ise 3 yıl ile 65 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.