1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gazi Ve Şehit Polislerin Çocukları Yararına Kermes
Gazi Ve Şehit Polislerin Çocukları Yararına Kermes

Gazi Ve Şehit Polislerin Çocukları Yararına Kermes

Polis Eşleri Derneği, geliri emniyet personeli ile gazi ve şehit polislerin üniversitede öğrenim gören çocuklarının eğitimlerinde kullanılmak üzere kermes düzenledi

A+A-

ANKARA (AA) - Polis Eşleri Derneğince, geliri emniyet personeli ile gazi ve şehit polislerin üniversite öğrenimi gören çocuklarının eğitimleri için kullanılmak amacıyla kermes yapıldı.

Polis Eşleri Derneği tarafından Altınpark'ta düzenlenen ve 81 ilin yöresel ürünlerinden oluşan "Gıda ve Dayanıklı Tüketim Ürünleri Kermesi"ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eşi Hamidiye Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın eşi Mine Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin eşi Hatice Canikli, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok ve polis eşleri katıldı.

Dua eşliğinde kurdele keserek kermesi açan Bakan Kaya ve beraberindekiler, stantları gezdi.

Kermeste satışa sunulan el emeği ürünler ve gıda malzemeleri yoğun ilgi gördü.

Çankırı standında tuzda pişirilen kuzunun üzerindeki harcı elindeki demirle kıran Kaya, yemeğin yapımı hakkında bilgi aldı.

Kermesin polis ve şehit çocukları yararına düzenlendiğini belirten Kaya, "Biz de sosyal dayanışma ruhunu geliştirmek üzere buradayız. Devlet olarak bütün şehit yakınlarımızın, gazilerimizin her zaman yanındayız. Ama sosyal sorumluluk anlamında polis eşlerimiz de bu dayanışma ruhunu yarattığı için onlara da teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Kaya, kermeste 81 ilden çok güzel ürünlerin yer aldığını ve kendisinin de alışveriş yaptığını söyledi.

Kermesten elde edilecek gelir, emniyet mensupları ile gazi ve şehit polislerin üniversitelerde öğrenim gören çocuklarının eğitimleri için kullanılacak.

Kermes, 7 Mayıs Cuma akşamına kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

HABERE YORUM KAT