1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Geleceğe imza bıraktılar
Geleceğe imza bıraktılar

Geleceğe imza bıraktılar

Amatör spor adamları gelecekte yaşanabilir bir Konya bırakmak için önemli etkinliğe imza attı. Remzi Ay önderliğinde ağaç dikimi yapan spor adamları bu tür etkinliklere önümüzdeki günlerde de devam edeceğini duyurdu

A+A-

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, dün bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. ASKF ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı ağaç dikimini dün geçekleşti. Ağaç dikimine ASFK Başkanı Remzi Ay, federasyon yöneticileri ile çok sayıda spor adamı katıldı.

“GÜZEL İŞLER YAPMAYA

DEVAM EDECEĞİZ”

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Remzi Ay, böyle güzel bir projeyi gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Amaçlarının spor dışında da Konya’ya katkı sağlamak olduğunu dile getiren Ay, “Bir sezon boyunca hep futbolla, hep spor müsabakalarında, salonlarda ve sahalarda yer aldık. Şampiyonlar, küme düşenler hepsi belli oldu. Konya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu olarak sadece sporla değil Konya’mıza ne gibi katkılar sunabiliriz diye düşündük” dedi.

GELECEK NESİLLER İÇİN

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Konya bırakmanın önemine dikkat çeken Ay, “Tabi ki en önemlisi de Konya’mızı yeşillendirmek ve güzelleştirmek. Bu nedenle bugünkü ağaç dikimini gerçekleştirdik. Buradan Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Orman bölge müdürlüğümüzle birlikte yapmış olduğumuz bu çalışma inşallah önümüzdeki yıllar daha da genişleyerek devam eder. Sadece spor demeyip bu ağaç dikim kampanyalarında ve diğer çeşitli etkinliklerinde ASKF hep olacaktır. Hep birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Ülkemize ve Konya’mıza hayırlı olsun” dedi.

“HERKESE TEŞEKKÜRLER”

ASKF Yönetim Kurulu Üyesi ve Orman Bölge Müdür Vekili Yusuf Yalçın, ağaç dikiminde emeği geçen spor adamlarına teşekkür etti. Yalçın, “Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey bugün aramıza katılamadı. Ancak biz başkanımız Remzi Ay ile ortak bir çalışmayla bugünü düzenledik. Sporun içerisindeki insanların Konya’nın yeşillenmesi adına yardımcı olmaları çok güzel bir durum. Böyle bir projede yer alan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Seda Erciş)

manset-(3)-001.jpgmanset-(1)-001.jpgmanset-(4)-001.jpgmanset-(6).jpgmanset-(7).jpgmanset-(10).jpgmanset-(12).jpgmanset-(13).jpg

HABERE YORUM KAT