1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gemi'de sağlık denetimi çalıştayı
Gemi'de sağlık denetimi çalıştayı

Gemi'de sağlık denetimi çalıştayı

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından Çeşme'de Gemi Sağlık Denetimi Çalıştayı düzenlendi....

A+A-

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından Çeşme'de Gemi Sağlık Denetimi Çalıştayı düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, gemilerde halk sağlığı risklerinin Türkiye'de önlenmesi amacıyla kurumları tarafından denetimler yapıldığını söyledi.

Gemi denetimlerinin Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Uluslararası Sağlık Tüzüğü'nce belirlenen standartlarda yapıldığını aktaran Hatipoğlu, şunları kaydetti:

"Bu standartlarda birlikteliği sağlamak için Türkiye'nin değişik limanlarında görev yapan sağlık personelimize 8-12 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir Çeşme'de Gemi Sağlık Denetimi Çalıştayı düzenlenmiştir. Bu çalıştay, teorik ve gemide pratik şeklinde iki bölümden oluşmuştur. Türk limanlarına gelen gemiler de bu çerçevede uluslararası standartlarda denetime tabi tutulmaktadır. Gemiler, Genel Müdürlüğümüze bağlı sağlık denetmenleri tarafından gıda güvenliği, su güvenliği, vektör kontrolü, atık kontrolü, havalandırma, aydınlatma gibi 13 farklı konuda denetlenmektedir."

HABERE YORUM KAT