1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Gölbaşı halkı, kök hücre bağışı için seferber oldu
Gölbaşı halkı, kök hücre bağışı için seferber oldu

Gölbaşı halkı, kök hücre bağışı için seferber oldu

ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde mülki ve idari amirler, Türk Kızılayı'nın ilik bankası çalışmaları kapsamında kan ve kök hücre bağışında...

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde mülki ve idari amirler, Türk Kızılayı'nın ilik bankası çalışmaları kapsamında kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Konya yolunda konuşlanan Türk Kızılayı Bağış Tır'ına gelen Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Uğur Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, mülki amirlik birimlerinin çalışanları ve AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları üyeleri, kan verdi.

Bağışın ardından açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Gölbaşı Şube Başkanı Hasan Ballı, halkın kök hücre ve kan bağışı konularında sağduyulu davrandığını belirterek, Gölbaşı halkına teşekkür etti. Ballı, "Kan merkezimizle birlikte düzenlemiş olduğumuz kampanyaya kök hücre taramasını da dahil ettiğimizden beri kan verme sayısının artışı, Gölbaşı halkının gerek ülke konularına gerek kendi bölgesinde yaşayan çocuklarına ne kadar özen gösterdiğinin, sahip çıktığının bir göstergesi. Bu durum bizi çok memnun etmiştir. Kaymakamlık, diğer mülki amirlik birimleri, belediye sağ olsun çok büyük katılım sağladılar. Yapılması gereken her şeyi buradaki birim müdürleri, belediye ve kaymakamlık el birliğiyle gerçekleştirdi. Pozitif bir sonuca ulaşırsak bu bizi çok mutlu edecektir." dedi.

Kök hücre nakli bekleyen İlayda Yılmaz’ın annesi Özlem Yılmaz da çocuğuna 2 ay önce teşhis konulduğunu anlattı. Yılmaz, "Rabbim kök hücre bekleyen hastalara, içinde de kızım İlayda’ya şifa versin. Ben bu konuda Gölbaşı kaymakamımıza, belediye başkanımıza, ilçe milli eğitim müdürümüze, siyasi ilçe başkanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben gördüm, yaşadım ve şahit oldum. İşin içine girince kök hücre ve kan bağışında ne kadar zayıf olduğumuzu gördük ve yaşadık. İlayda'yı da vesile kılarak kök hücre bağışı kampanyasını başlattık. İnanıyorum ki İlayda’nın vesilesiyle birçok hasta şifa bulacak." diye konuştu.

Gölbaşı halkı, kök hücre bağışı için seferber oldu

Gölbaşı halkı, kök hücre bağışı için seferber oldu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT