1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. GÜNCELLEME - Çanakkale'de 5 katlı bina çöktü
GÜNCELLEME - Çanakkale'de 5 katlı bina çöktü

GÜNCELLEME - Çanakkale'de 5 katlı bina çöktü

Lapseki ilçesinde, bir inşaatın temel kazısı sırasında yanındaki 5 katlı bina çöktü - Kaymakam Şahin: - "Bizi sevindiren durum, binanın içinde vatandaşımızın olmaması"EKİPLERİN ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIĞI BİLGİSİ EKLENDİ

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, bir inşaatın temel kazısı nedeniyle bitişiğinde hasar meydana gelen 5 katlı bina çöktü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Gazi Süleymanpaşa Mahallesi Zeren Sokağı'ndaki bir inşaatın temel kazısı sırasında yanındaki 5 katlı binada çatlak oluştu. Çatlakları fark eden ve sesler geldiğini duyan işçilerin uyarısı üzerine, bina sakinleri tahliye edildi.

İşçilerden 20 yaşındaki Emrah Cengiz, binanın boşaltılmasına yardımcı olurken ses gelen bir daireye girdiğini belirterek, "İçeriye girdim. Bir bebeğin evde olduğunu fark ettim. Kucağıma alıp çıkardım. Binada başka birini görmedim." dedi.

Bina, tahliye işleminin ardından büyük bir gürültüyle çöktü.

Olay yerine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri ile çok sayıda ambulans sevk edildi.

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, inşaatın temel kazısı esnasında bitişiğindeki binanın çöktüğünü belirterek, "Bizi sevindiren durum binanın içinde vatandaşımızın olmaması. Ekiplerimiz, Çanakkale'den Lapseki'ye geldi. Binanın üzerinde, çevresinde arama ve tarama yapacaklar. Tedbiren binanın içinde birileri var mı ona bakacaklar. Büyük geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Öte yandan AFAD ekiplerinin burada yaptığı DELSAR Akustik Dinleme ve Kameralı Görüntüleme Sistemi arama çalışmaları tamamlanarak enkazın altında canlı bulunmadığı tespit edildi.

Bölge güvenlik amacıyla, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekiplerinin çalışması nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT