GÜNCELLEME - Tekirdağ Valisi Salihoğlu, kalp krizi geçirdi

GÜNCELLEME - Tekirdağ Valisi Salihoğlu, kalp krizi geçirdi

NKÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Gültekin: - "Sayın Valimizin iki tane ana damarı tıkalıydı geldiğinde. Biri ortadaki damar, biri öndeki damar dediğimiz kısmı. Başarılı bir şekilde iki damar da açıldı"- "Gereken işlem yapıldı, uyutuluyor. İnşallah ya

TEKİRDAĞ (AA) - Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erdoğan Gültekin, kalp krizi geçiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu'na anjiyo yapıldığını belirterek, "Uyutuluyor. İnşallah yarın sabah hayırlısıyla uyandırırız" dedi.

Vali Salihoğlu, valilikten konutuna geçtiği sırada makam aracında rahatsızlandı.

Araç durdurularak koruma polislerince sağlık ekiplerine haber verildi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Vali Salihoğlu ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne, oradan da Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine nakledildi.

Salihoğlu'na kroner anjiyografi ünitesinde anjiyo yapıldı.


- "Damarlar açıldı"

NKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gültekin, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Salihoğlu'nun bilinci kapalı, entübe şekilde hastaneye getirildiğini belirtti.

İki damarının tıkalı olduğu tespit edilen Vali Salihoğlu'na anjiyo yapıldığını açıklayan Gültekin, şunları kaydetti:

"Sayın valimizin iki tane ana damarı tıkalıydı geldiğinde. Biri ortadaki damar, biri öndeki damar dediğimiz kısmı. Başarılı bir şekilde iki damar da açıldı. Stentler yerleştirildi. Damarlarda herhangi bir sıkıntısı yok, bilinç kaybı süresini bilemediğimiz için bugün sabaha kadar uyutacağız. Genel durumu iyi, inşallah sağlığıyla uyandıracağımızı düşünüyoruz."

Gültekin, "Şu anda gereken işlem yapıldı, uyutuluyor. İnşallah yarın sabah hayırlısıyla uyandırırız. Bilinci kapalı. Bildiğimiz kadarıyla daha önce de böyle bir sağlık sorunu yoktu" dedi.

Anjiyo işlemini yapan Prof. Dr. Niyazi Güler ise Salihoğlu'na götürüldüğü Tekirdağ Devlet Hastanesinde de kalbi canlandırma işlemi yapıldığını ve sonrasında solunum cihazına bağlı olarak hastanelerine naklinin gerçekleştiğini söyledi.

Anjiyo işlemi sırasında 3 stent takıldığını aktaran Güler, "Anjiyosunda ön damarda ve orta damarda 3 yerde ciddi darlık vardı. Bir yerde kan akımı durmuştu. 3 yere stent koyarak damarları açtık. Kan akışı sağlandı, tansiyonumuz ve nabzımız normal seyretmekte. Devlet hastanesine geçinceye kadar bir zaman geçmiş, bu zaman içerisinde eğer beyinde bir hasar olmadıysa yarın sabah uyandırma işlemi yapacağız."

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.