Gündoğdulu minikler İlk kitaplarını yazdılar

Gündoğdulu minikler İlk kitaplarını yazdılar
Özel Gündoğdu Koleji’nin birinci sınıf öğrencileri okuma yazmayı öğrendikleri ilk yıl ilk kitaplarını yazdı.

Özel Gündoğdu Koleji’nin birinci sınıf öğrencileri okuma yazmayı öğrendikleri ilk yıl ilk kitaplarını yazdı.

Özel Gündoğdu Koleji birinci sınıf öğrencileri kendi eğitim öğretim süreçlerini içeren kitaplarını yazdılar. Sınıf öğretmeni Rukiye Erkan’ın okuttuğu 1-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde bir yıl boyunca hem okuma yazmayı öğrendiler hem de kendi eğitim öğretim süreçlerini yazarak ilk kitaplarıyla yazarlığa adım attılar.

KİTAPLARIN OLUŞUM SÜRECİ

Sınıf öğretmeni Erkan, “Sevgi Tohumlarım” dediği öğrencileri ile geçirdiği bir yıllık eğitim öğretim sürecini ve kitapların oluşumunu şöyle anlattı: “2022 -2023 Eğitim Öğretim yılına Özel Gündoğdu Koleji 1/A Sınıfında sevgili öğrencilerimle ‘Sevgi, Saygı, Sağlık, Doğruluk, Dürüstlük ve Başarı’ parolasıyla yolculuğa başladık. Sevgi Tohumlarım, harflerin dünyasında hayal kurarak, oynayarak, eğlenerek, canlandırarak, yaparak ve yaşayarak okuma yazmayı öğrendiler. Kıymetli aileleriyle her harfimizi kurabiyelerle taçlandırdık. Okuma ve yazmayı drama ile zevkli hale getirdik. Çok kitap okuyarak kitap dostu oldular. Değerlerimiz üzerine tekerlemeler, yazılar ve şiirler yazdılar.

minik-1.jpgminik-1.jpg

YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER VE YAZDILAR

Akademik başarı ile beraber sosyal yönlerinin gelişmesi için pek çok etkinlikler yaptılar. Doğa dostu öğrencilerim tohumdan fidan yetiştirdiler. Yavru TEMA olup ekolojik okur yazarlığa adım attılar. Öğrencilerimizin yaşadıklarından sonuçlar çıkaran, sorumluluk sahibi, empati kurabilen, araştırmacı, özdenetim sahibi bireyler olmalarını hedefledik. Minik yürekler, minik eller canlandırdıkları harflerin tekerlemesini yazdılar. Tekerlemeleri 'Harflerin Oyunu' kitabında topladık. Yazılarındaki doğallığın kaybolmaması gerektiğini düşünerek gerek anlatım, gerek imlâ kuralları düzenlemesine gidilmeden orijinal şekliyle baskıya hazırladık ve ilk kitaplarını oluşturarak yazarlığa ilk adımlarını attılar.

GELECEĞİN BÜYÜK YAZARLARI ve ŞAİRLERİ

Geleceğin büyük yazarları ve şairleri olacak olan kitap dostu sevgili öğrencilerimi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Kitapların yazılmasında, kapak ve sayfa tasarımında, baskısında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.”

Erkan öğretim yılı boyunca verdikleri destekler sebebiyle okul müdürü Sayın Kerem Öten’e, Müdür Yardımcısı Nihan Tuzcu’ya öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.