1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. "Güneş Dostunuz Olsun" yarışması sonuçlandı
"Güneş Dostunuz Olsun" yarışması sonuçlandı

"Güneş Dostunuz Olsun" yarışması sonuçlandı

Resim yarışmasında Tekirdağ Mektebim İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Zeynep Gençaslan "Güneş" isimli çalışması ile birinci oldu

A+A-

İSTANBUL (AA) - Eau Thermale Avene tarafından, Mektebim Okullarının 8-9 yaş öğrencileri arasında düzenlenen "Güneş Dostunuz Olsun" konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu.

Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleştirilen ödül törenine katılan Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Ülke Direktörü Orhan Koçer, Pierre Fabre'ın sağlık, eğitim, çevre, araştırma ve bilim alanlarında yürüttüğü sosyal projelere ilişkin bilgi vererek, ilkokul çağındaki çocukların güneşten korunmasının nasıl olması gerektiğine ilişkin bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Cilt kanseri hastalığına dikkati çeken Koçer, "Geçtiğimiz 3 yıl boyunca Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği ve Dermatoloji Akademisi Derneği ile birlikte hayata geçirdiğimiz 'Avene Güneşten Korunma Sosyal Sorumluluk Projesi' ile ilköğretim çağındaki çocukları gelecekte daha sağlıklı ve sağlık konusunda bilinçli insan olma yönünde etkilemek ve bu konuda Türkiye'de sağlık bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladık." dedi.

Koçer, firma olarak sağlıklı yaşamı misyon edindiklerini dile getirerek, "Bu projenin beşinci yılında, sağlığın eğitimden geçtiği bilincinden yola çıkarak, bu yıl da Mektebim Okulları iş birliğiyle ilköğretim çağındaki çocuklara güneş resmi çizdirerek, güneşten korunmanın önemini çocukluktan anlatarak bilinç oluşturmaya devam ediyoruz. Öğrencilere önce bilgilendirici kitapçıklar dağıttık. Güneşi tanımalarını, fayda ve zararlarını öğrenmelerini istedik. Daha sonra da güneşi çizmelerini istedik. Yarışmaya katılan resimler, çocukların yeni olana açık zihinlerinin ürünü ve çocukların yaratıcılığını gözler önüne seriyor." diye konuştu.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Özüm Erkin de güneşin zararlı etkilerinden korunmanın önemine değinerek, güneşten korunma yöntemlerine ilişkin bilgi verdi.

Yarışmaya İstanbul, Ankara, Yalova, İzmir, Tekirdağ, Çorlu, Yozgat, Edremit, Adana illerindeki Mektebim Okulları öğrencileri katıldı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Cevat Demir ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Devabil Kara ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Berna Karaçali'nin jüri olduğu yarışmada, Tekirdağ Mektebim İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Zeynep Gençaslan'ın "Güneş" isimli resmi birinci oldu.

Yarışmada, Ankara Batıkent Mektebim öğrencisi Nehir Sağlam ikinci, İzmir Çiğli Mektebim öğrencisi Orhan Kapçak ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Ödül töreninin ardından çocuklar renkli boyalarla pantomim sanatçısı Bülent Develi'yi boyadı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT