1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Güvenlik güçlerine "baklavalı" destek
Güvenlik güçlerine "baklavalı" destek

Güvenlik güçlerine "baklavalı" destek

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesine yurdun çeşitli yerlerinden gönderilen yiyecek ve duygu yüklü mektuplar, güvenlik güçlerine büyük moral veriyor- Gaziantep'ten sivil topluk kurulmuşlarınca gönderilen yiyecekler

A+A-

MARDİN (AA) - Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesine yurdun çeşitli yerlerinden gönderilen yiyecek ve duygu yüklü mektuplar, güvenlik güçlerine büyük moral veriyor.

Nusaybin'de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, teröristlerin yakalanması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, açılan çukurların kapatılması ve kurulan barikatların kaldırılması için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan müşterek operasyon sürüyor.

TSK ve emniyet unsurları, müşterek operasyon kapsamında bölücü terör örgütü üyelerince kullanılan evlerde arama yapıyor, sokaklardaki ilerleyişlerine devam ediyor. Yurdun çeşitli yerlerinden gönderilen yiyecek malzemeleri ve mektuplarla da güvenlik güçlerine moral veriyor.

Bu kapsamda Gaziantep'in Nizip ilçesinden gönderilen yiyecekler de Nusaybin'e ulaştı. Nizip Şoförler Odası öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşlarınca hazırlanan malzemeler, odaya ait bir araçla ilçeye getirildi. Yiyecekleri teslim eden oda yetkilileri, baklavaları güvenlik güçlerine elleriyle yedirdi. Gıda malzemelerini getiren Şerif Kaya, asker ve polise desteklerini göstermek için geldiklerini söyledi.

TSK ve emniyet mensuplarının bir şeye ihtiyaçlarının olmadığını bildiklerini belirten Kaya, "Güvenlik güçlerimize desteğimizi göstermek istedik. Kimse vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kastedemeyecek." diye konuştu.

Güvenlik güçleri, ilçenin girişindeki kontrol noktasında teslim aldığı yiyecekleri operasyon bölgesindeki asker ve polise dağıttı.

- "Her daim dualarımız sizinle"

Paketlerin içinde güvenlik güçlerine gönderilen mektuplar da yer aldı. TSK ve emniyet mensuplarına verilen desteğin vurgulandığı mektupların birinde, "Ey güzel vatanımın yiğit ve kahraman evlatları, bizler evimizde rahat uyuyalım diye sizler canınızı siper ediyorsunuz. Hakkınızı helal edin. Her daim dualarımız sizinle." ifadeleri yer aldı.

"Sevgili kahramanlarım" diye başlayan bir başka mektupta ise "Ey bu vatan için canlarını, gerekirse kanlarını feda etmeye hazır olan asker ve polislerimiz. Vatanımız, bayrağımız, toprağımız ve şanımız sizlere emanet." cümlelerine yer verildi.

Güvenlik güçlerine "baklavalı" destek

Güvenlik güçlerine "baklavalı" destek

HABERE YORUM KAT