1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Güvenlik güçlerinin "cami" hassasiyeti
Güvenlik güçlerinin "cami" hassasiyeti

Güvenlik güçlerinin "cami" hassasiyeti

Yüksekova'da teröristlerce silah atölyesi olarak kullanıldığı belirlenen ve tahrip edilen camide arama yapan güvenlik güçleri, camideki kontrollerini galoş giyerek gerçekleştirdi- İlçedeki ibadethanelerde gerçekleşen aramaları hassasiyetle yürüten güvenli

A+A-

HAKKARİ (AA) - FAHRETTİN GÖK - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde tamamlanan operasyonun ardından arama tarama faaliyetlerine devam eden güvenlik güçleri, teröristlerce "silah atölyesi" olarak kullanılan ve tahrip edilen bir camide galoş giyerek arama yaptı.

İlçede 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 13 gün önce tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor.

Orman, Cumhuriyet, Yeni, Mezarlık, Eski Kışla, Yeşildere, Güngör, Esentepe ve Dize mahallelerindeki operasyonla 200 teröristi etkisiz hale getirerek ilçeyi terör örgütü mensuplarından temizleyen güvenlik güçleri, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları da tek tek etkisiz hale getiriyor.

İlçedeki ibadethanelerde gerçekleşen aramaları hassasiyetle yürüten güvenlik güçleri, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları imha edip, geride bıraktıkları delilleri bir bir topluyor.

İlçede 40 gün süren operasyon sırasında çatışmaların en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Orman Mahallesi'nde çalışmalarını sürdüren güvenlik güçleri, aramalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

Yüksekova'daki çatışmalar süresince terör örgütü mensupları tarafından silah atölyesi olarak kullanıldığı değerlendirilen bir camide arama yapan güvenlik güçleri, zırhlı araçlar eşliğinde ve geniş güvenlik önlemleri altında caminin bulunduğu alana gitti.

Yeni bir tuzaklama olasılığına karşı cami etrafını kontrol eden güvenlik güçleri, teröristlerce içerisine mazgallar açılarak ağır şekilde tahrip edilen camiye "galoş" giyerek girdi.

Camide inceleme yapan ekipler, rafta bulunan Kur'an-ı Kerim'leri de kontrol ettikten sonra öperek yerine bıraktı.

Görevliler, yaptıkları incelemede buldukları ve "delil" olabileceği değerlendirilen bazı örgütsel malzemeleri İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

HABERE YORUM KAT