1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Halep saldırılarına tepkiler
Halep saldırılarına tepkiler

Halep saldırılarına tepkiler

Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Polat:- "50 yıllık baskı ve zulümden sonra 5 senedir, vicdansız dünyanın gözü önünde yakılan, tarumar edilen bir Suriye var"

A+A-

MALATYA (AA) - Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'te sivil ölümlerine neden olan saldırılarını kınayarak, "50 yıllık baskı ve zulümden sonra 5 senedir, vicdansız dünyanın gözü önünde yakılan, tarumar edilen bir Suriye var." dedi.

Polat, Ensar Vakfı Malatya Şubesi'nde bir araya gelen Ortak Değerler Platformu üyeleri adına yaptığı açıklamada, nisanın ortalarında Beşşar Esed rejiminin Rusya'nın desteğiyle Halep'e yönelik saldırı başlattığını belirtti.

Bu saldırılarda sivillerin yaşamını yitirdiğini ifade eden Polat, "Bugüne kadar 100'den fazlası çocuk, bir o kadarı kadın 500'den fazla insan katledildi. 2 bin civarında sivil yaralandı ve bombardıman hala devam ediyor. 50 yıllık baskı ve zulümden sonra 5 yıldır, vicdansız dünyanın gözü önünde yakılan, tarumar edilen bir Suriye var." diye konuştu.

Rusya ve ABD tarafından sözde ateşkes ilan edildiğini ancak bombardımanların devam ettiğini kaydeden Polat, "Halep, Hama, Humus, Şam ve civarı olmak üzere Suriye'nin tamamında sürdürülen bombardımanda siviller katledildi. Yine aynı figürler barış ve ateşkes telaffuz ediyor. Kim, kime karşı ateşkes yapacak? Ateş edenler sizsiniz. Samimiyseniz ateşkesi kesin." ifadelerini kullandı.

Bu katliamlara sessiz kalanlar ile Esed rejimini destekleyen tüm tarafları şiddetle kınadıklarını dile getiren Polat, Müslümanlara, oynanan oyunlara karşı uyanık olmaları çağrısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT