1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hançerli: Karaaslan Aile Piknik Bahçesini 3-5 sene sonra görün!
Hançerli: Karaaslan Aile Piknik Bahçesini 3-5 sene sonra görün!

Hançerli: Karaaslan Aile Piknik Bahçesini 3-5 sene sonra görün!

Sosyal medyada dalga dalga yayılan ve farklı yorumlara neden olan Karaaslan Aile Piknik Bahçesi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Karatay Belediye Başkanı Hançerli, “Siz burayı 3-5 yıl sonra görün. Burası şehrin en büyük yeşil ve ormanlık alanı olacak” ded

A+A-

452 KAMERİYE VAR

Karatay Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Karaaslan Aile Piknik Bahçesi son günlerin en çok konuşulan ve tartışılan konuların başında geliyor. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, “Sosyal medyada dolaşan fotoğraf kesinlikle parkın genelini kapsamıyor. Orada 452 tane kameriye var. Kameriyelerde de lavabolar ve mangal yerleri var. İnsanlar arabalarıyla kameriyelerin yanına kadar geliyor” dedi.

8 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Piknik bahçesine girişte vatandaşa fiş verilip, nokta atışı ile kameriyesinin gösterildiğini söyleyen Başkan Hançerli, “Burası toplamda 97 bin 500 metre karelik bir park. Yaklaşık 8 bin ağaç dikildi. Şimdiki ağaçlar 3-5 sene sonra büyüdüğü zaman burası ormanlık bir alan olacak ve kameriyeler sökülerek başka bir alana taşınacak. Şehrin en büyük yeşil ve ormanlık alanı burada oluşturuluyor” diye konuştu.

ŞEHRİN YAPISINA UYGUN

Konya’da faaliyet gösteren bütün park alanlarında ailelerin adeta üst üste oturmak ve dinlenmek zorunda kaldığına da dikkat çeken Hançerli, “Biz şehrin ve insanımızın yapısına uygun olacak, insanların rahatça oturup kalkabileceği kimseyi rahatsız etmeden ve kimseden de rahatsız olmadan dinlenebilecekleri yeşil alan oluşturduk. Hafta içinde bile her gün 300-500 kişi burada istirahat etme imkanı buluyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum