Hastalıklı zihniyet

Hastalıklı zihniyet

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Hastalıklı zihinlere sesleniyorum: Sabote etmeyin başka ihsan istemez” dedi

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, EBA Tv’de ders anlatan başörtülü bir öğretmeni hedef alan ve sözleriyle rencide eden gazeteci yazar Can Ataklı hakkında TES Genel Merkezimiz Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Şunun bilinmesini istiyoruz. Başörtülü ve başörtüsüz öğretmenlerimizi kimse rencide edemez” dedi.

CAN ATAKLI HAKKINDA KAMU DAVASI AÇILMASI İSTENDİ

Türk eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Can Ataklı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu vurgulayan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Türk Eğitim-Sen’in bünyesinde başörtülü ve başörtüsüz on binlerce üye barındırdığı, kamuda kıyafet serbestliği için büyük eylemler yapmış öncü bir sendikayız. Açılan dava dilekçesinde, Ataklı’nın gerek mimikleri, gerekse konuşma üslubunun küçük düşürücü, incitici, onur kırıcı ve saldırgan olduğu ifade edildi.  Ataklı’nın kamu düzeni için tehlikeli olabilecek bir şekilde düşmanlığa ve kin beslemeye alenen tahrik ettiği belirtilen 2020/67296 No’lu dosya numaralı suç duyurusu dilekçesinde, “Şüphelinin bu saldırgan ve tahrik eden açıklamaları ‘ifade özgürlüğü’ ya da ‘basın özgürlüğü’ değildir. Bu, belli bir silsilede tekrar tekrar ortaya atılan Türk milletinin huzurunu, inancını hedef alan büyük bir oyunun suflesidir ” denilmiştir.

Ataklı’nın kamu çalışanı öğretmenin;  onur, şeref ve saygınlığını rencide eden açıklamalarda bulunduğuna dikkat çeken dilekçede, Ataklı hakkında kamu davası açılması istenmiştir.”

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR

Öte yandan Ata yaptığı açıklamada EBA üzerinden yürütülen hizmetin takdir edilmesi gerekirken, öğretmenlerin kıyafetleri üzerinden yapılan sözde eleştirileri ilkel ve bağnaz bir düşüncenin yansıması olduğunu vurgulayarak, bu düşünce yapısının, milletçe birliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde korona kadar tehlikeli bir virüs olduğuna dikkat çekerek şunları ifade etti:  “Şu anda dünya görüşü, siyasi ya da sosyal duruşu farklı yüzlerce meslektaşımız, (belki de sıhhatlerini riske ederek) çocuklarımızın eğitim süreci kesintiye uğramasın diye fedakârlıkla hizmet veriyor. Bu sıkıntılı günleri birlik ve beraberlikle aşacağız. Hastalıklı zihinlere sesleniyorum: Sabote etmeyin başka ihsan istemez! Öğrencilerimizin eğitim süreci için üstün gayret gösteren meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese çocuklarımız ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

 

 

CAN ATAKLI NE DEMİŞTİ?

Uzaktan eğitimi veren öğretmenin başörtülü olmasına takılan Can Ataklı, "Anlatan öğretmen türbanlı. Bunu yapmaları bence yanlış. Okullarda türbanlı öğretmen var mı, var. Milyonlarca öğrenciye türbanlı öğretmeni rol model olarak vermek çok yanlış. Bana bunu özgürlük falan diye anlatmayın kardeşim. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak değil. Var mı, maalesef var" ifadelerini kullanmıştı.

TÜRBANLI ÖĞRETMENE "FACİA" DEDİ

Ataklı'nın hakarete varan sözlerinin devamında şunları söyledi: "Bana göre yanlış ama var. Bu Milli Eğitim Bakanı ile bunu yapmaları mümkün değil kardeşim. O kafa yapamaz bunu. Şimdi buraya niye onu koyuyorsun? Eleştiricem tabi kardeşim. Türbanlı öğretmeni olan var, olmayan var. Hiç türbanlı öğretmen görmemiş olan var. İlk gün türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada bari yapmayın ya."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.