1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hastane çevresine otopark yasağı
Hastane çevresine otopark yasağı

Hastane çevresine otopark yasağı

Konya yeni yapılan Numune Hastanesi ile sağlıkta önemli bir merkeze kavuşurken, hastane çevresinde oluşan düzensiz trafik akışı ve parklanma için de adım atılıyor

A+A-

Konya yeni yapılan Numune Hastanesi ile sağlıkta önemli bir merkeze kavuşurken, hastane çevresinde oluşan düzensiz trafik akışı ve parklanma için de adım atılıyor. UKOME kararıyla hastane çevresinde bazı sokak ve yollarda bekleme ve park etme yasağı getirildi. Park alanı dışarısına araç bırakan vatandaşları cezai yaptırımlar bekliyor. 

HASTANEYE İLGİ YOĞUN

Numune Hastanesi yaklaşık 6 yıllık inşa çalışmalarından sonra geçtiğimiz aralık ayında hizmete açılırken, son teknolojik cihazlarla donatılan hastane kısa sürede Konya’nın gözbebeği oldu. 2 ayda 106 bin hasta sayısına ulaşan ve Bin 212 ameliyatın gerçekleştiği hastanede şimdilik en önemli sıkıntı otopark…

UKOME KARARI ALINDI

Hastane çevresinde düzensiz parklanma sebebiyle trafik sıkıntıya girerken, gün geçtikçe artan araç trafiğiyle birlikte bölgede oluşan soruna neşter vurmak adına harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) radikal kararlar alarak hastane çevresindeki yollara park yasağı getirdi.

DURAKLAMA VE PARK YASAK

Buna göre; hastane çevresindeki Parsana Sokak ile Ulaşbaba Caddesi’nde park yasağı uygulamaları devreye sokulurken, Hastane Caddesi ve Ulaşbaba Caddesi istikametlerinden Nalçacı’ya çıkan sokaklarda da tanımlı park yerleri dışında kalan alanlara duraklama ve parklanma yasağı getirildi.  Hastane çevresinde parklanmayı engelleyecek fiziki engeller de devreye sokulacak.                                               (Haber : Uğur Sarı / Pusula)

İŞTE İLGİLİ UKOME KARARI

adsiz-027.jpg.

 

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum