1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayırseverler işin peşinde
Hayırseverler işin peşinde

Hayırseverler işin peşinde

İşadamı Ali Şeker kendisinin maddi ve manevi katkılarıyla yapılan yurdun, işletilmediği ve Gevher Sultan Vakfı tarafından satışa çıkarıldığını iddia edip avukatı aracılığıyla ihtarname çektirdi

A+A-

ÖZEL HABER

ALİ ŞEKER’DEN İHTARNAME

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ve Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlar sürerken, hayırsever işadamları da açtıkları davalarla hak taleplerinde bulunuyor. İşadamı Ali Şeker de Aşkan Mahallesi’nde kendi ismiyle yaptırdığı ve Gevher Sultan Eğitim Araştırma Vakfı’na üst hakkı devri yoluyla Mevlana Üniversitesi’ne devredilen yurdun satışına engel olmak için avukatı aracılığıyla ilgili vakfa ve Mevlana Üniversitesi’ne ihtarname çektirdi.

YURT BİNASI SATILACAKMIŞ!

Yurdun işletilmediği ve başka kişilere/kurumlara satılmak üzere görüşmeler yapıldığı şeklinde duyumlar aldığını ifade eden Şeker, satışın önüne geçilmesi adına ilk resmi girişimini yapıp ihtar çekti. Dilekçede Ali Şeker’in fakir çocukların eğitim ve barınması amacıyla yurdu yaptırdığını ifade edilirken, satış yapılacaksa da kendi isminin muhafaza edilerek binanın Vakıflar Genel Müdürlüğü ya da Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki resmi kurumlara devredilmesi ya da satışının yapılması talep edildi.

HABERE YORUM KAT