Hayırseverlere ‘Okul’ Çağrısı

Hayırseverlere ‘Okul’ Çağrısı

Pandemi tedbirleri nedeniyle yeni derslik ihtiyacı olacağını ifade eden Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, hayırseverleri okul yapmaya çağırdı.

Pandemi tedbirleri nedeniyle yeni derslik ihtiyacı olacağını ifade eden Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, hayırseverleri okul yapmaya çağırdı.

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, hayırseverleri okul yapmaya çağırdı. Ata yaptığı açıklamada  “Bilindiği gibi Covid-19 salgını nedeniyle tüm ülkemizde Eğitim-Öğretim ciddi şekilde etkilenmiş olup, uzaktan eğitim yapılarak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı tamamlanmıştır.2020-2021 eğitim-öğretim yılında Konya’da okul ihtiyacı vardır Konyalı Hayırseverlere çağrımızdır. Haydi, okul yapmaya. Bu durumun ne zaman ve ne şekilde sona ereceği ise bilinmezliğini korumaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı yeni Eğitim-Öğretim takvimine göre, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 31 Ağustos’ta başlayacak ve okullarımız bu tarih itibariyle açılacaktır. Ancak, salgının artarak devam etmesi hepimizi kaygılandırmaktadır. Salgının bu seyirde devam etmesi okulların açılmasını tehlikeye düşürecektir” ifadelerini kullandı.

DERSLİK İHTİYACI OLACAK

Pandemi tedbirleri nedeniyle yeni derslik ihtiyacı olacağını ifade eden Ata, “Okullarımız planlandığı şekilde açılsa bile, salgına karşı alınacak tedbirler ile eğitim-öğretim devam edebilecektir. Özellikle sınıf mevcutlarının azaltılması, okulların ikili eğitime geçmesi beklenen tedbirlerden bazılarıdır. Bu durumda gerek Konya’daki gerek tüm ülkemizdeki okul sayıları ve derslik sayıları yetersiz kalacaktır. Zaten çoğu okulumuz ikili eğitim yapmakta ve sınıf mevcutları da oldukça kalabalıktır.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

Buradan hareketle, biz, bugünden Konyalı hayırseverlere seslenmek istiyoruz. Gelin, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile el-ele vererek, güzel bir planlamayla, okul ve derslik ihtiyacı olan bölgelerimize okul yaptırın. Devletimizin zor zamanlardan geçtiği bu günlerde, hayırseverlerimiz yeni okul binaları ve yeni derslikler yaptırarak devletimizin yükünü hafifletebilirler. Konyalı hayırseverler geçtiğimiz zamanlarda bunu defalarca yapmışlardır, yine yapacak azim ve kudrete de sahiptirler. Ayrıca, Konya bölgesi tarım işçilerinin çok sayıda olduğu bir bölgedir. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden gelen tarım işçilerinin çocukları da aileleriyle birlikte Ekim ayı sonuna kadar Konya’da arazide bulunacaklardır. Özellikle okul çağındaki çocukların okullarından uzak kalacakları, uzaktan eğitim imkânlarından da yoksun olacakları aşikârdır. Hele hele birinci sınıfa başlayacak çocukların bu durumu gelecekte telafisi imkânsız sonuçlar doğuracaktır. Bu çocukların ama taşımalı eğitimle ama mobil eğitim imkânlarıyla okula kavuşturulmaları ve derslerinden uzak kalmamaları sağlanmalıdır. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli tedbirleri alacağına inancımız tamdır.”  Haber Merkezi

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.