1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Hedef kurumsal başarı
Hedef kurumsal başarı

Hedef kurumsal başarı

Kısa bir süre önce Konyaspor genel müdürlüğüne getirilen Muhammed Ak, Konyaspor’u geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti

A+A-

Kısa bir süre önce Konyaspor genel müdürlüğüne getirilen Muhammed Ak, Konyaspor’u geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti. Konyaspor’un hem yurtiçinde hem de yurtdışında gördüğü ilginin sürekli arttığını belirten Ak, yakın zamanda Konyaspor’un müzesinin ziyaretçilere açılacağını söyledi

 

Atiker Konyaspor Genel Müdürü Muhammed Ak, Konyaspor’un yeşil sahadaki başarısıyla beraber kurumsal anlamda da başarı yakalaması gerektiğini bunun için de önemli adımlar attıklarını söyledi. Ak, son dönemde yeşil-beyazlılarda ciddi bir yapılanma olduğunu bunun için de “Biz” olarak çalıştıklarını dile getirdi. Konyaspor’un hem Türkiye’de hem de yurtdışında dikkat çeken bir kulüp olduğuna dikkat çeken Ak, “Kurumsal anlamda Konyaspor’u daha farklı bir noktaya taşımak için varız. Biz olarak çalışıyoruz. Takımımızın yeşil sahadaki başarısını biz de kurumsal olarak sağlama uğraşı içindeyiz” diye konuştu.

KONYA VE MEVLANA’YI ANLATTI

UEFA kura çekimlerinde Konyaspor’a çok büyük ilgi olduğunu belirten Atiker Konyaspor Genel Müdürü Muhammed Ak, sadece Konyaspor’un değil Konya’nın tanıtımını yaptıklarını dile getirdi. Başkan Ahmet Şan’ın Fransız televizyonuna özel bir röportaj verdiğini belirten Ak, “Kura çekiminde inanılmaz bir ilgi ile karşılaştık. Fransız televizyonu özellikle röportaj istedi. Başkanımız verdiği röportajda Konyaspor ve Konya ve Mevlana’yı anlattı. Sadece Konysapor’u değil şehrimizi de tanıtıyoruz. Önemli bir etkileşim içindeyiz” dedi.

 

FARKLI BİR KONYASPOR

Ak, Konyaspor’un kişilere bağlı olmadan ayakta durabileceği kurumsal bir yapıyı hayata geçirmek için ilk adımları attıklarının altını çizerek, sponsorluklar, yeni projeler, gelir getirici adımlarla bu adımı pekiştireceklerini dile getirdi. Hayata geçirmek istedikleri projelerden bahseden Ak, “Sponsordan tanıtıma kadar geniş yelpazede projelerimiz var. Hatta bir iki örnek vereyim. Kulüp binamızda bir müzemiz var. Bu müzemizi taraftarımızın ziyaret edebileceği bir şekle getireceğiz. Stadımızın önüne çift başlı bir heykel yaptıracağız. Bizi temsil etsin. Sponsorluklarımız her geçen gün genişliyor. Şu anda sadece sağ kolumuz boş. Bir yandan da teknoloji sponsorluğu için görüşmelerimiz sürüyor. Konyaspor’un kişilere bağımlı kalmadan kurumsal bir yapıya ulaşması için çalışıyoruz ve çalışacağız” diye konuştu.

 

UEFA YAYINLARI

 

Taraftarın UEFA maçlarının sadece birinin TRT’den yayılmasına verdiği tepkiye katıldığını belirten Ak, bu konunun kulüp dışında gerçekleştiğini dile getirdi. Yayıncı kuruluşla TRT’nin anlaşmasıyla ilgili bir durum olduğunu belirten Ak, şöyle devam etti: “TRT’de Konyaspor’un sadece UEFA’da oynayacağı bir maçın yayınlanması doğru değil. Bizim şöyle bir talebimiz var. İçerideki maçlarımızı yayınlamayın ama deplasman maçlarımızı yayınlayın. Bu karar bizim dışımızda alınmış karar. Konyaspor’a herhangi bir şey sorulmadı. TRT reyting hedefi olan bir TV değil. Bu konuda görüşme sağlayabilirsek, talebimizi yeniden ileteceğiz.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT