Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu!
![](https://d.pusulahaber.com.tr/author/227_s.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 1](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/f73cda84-7d55-4aeb-a74a-1d0b70497749.jpg)
6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremler büyük yıkıma neden olmuştu. Depremin vurduğu 11 ili yeniden imar etmek için yapılan yatırımlar ve çalışmalar devam ederken sivil inisiyatif de boş durmadı.
Deprem haberini alır almaz harekete geçen Konya, yerel yönetimleri, merkezi idarenin yerel temsilcileri, tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve her bir bireyiyle deprem bölgesine yardıma koşmuş ve yapılan tüm Türkiye’de geniş yankı uyandırmıştı.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 2](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/d81d91cb-8a1f-451e-b4f8-099bf1796607.jpg)
Başta Hatay olmak üzere depremin etkilediği birçok şehre hami olan, canıyla, malıyla yardıma koşan Konya, depremin üzerinden yaklaşık 1,5 yıl gibi bir zaman geçmiş olmasına rağmen elini bölgeden çekmedi.
Acil yardım çalışmalarında ön saflarda yerini alan Konya, sonrasında ise bölgenin imarı, inşası ve yıkılan ailelerin yeniden toparlanması için maddi ve manevi olarak yardımlarına devam ediyor.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 3](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/d756f487-20c3-4a81-a602-30c62b2a901f.jpg)
100 ÇİFTİN YUVASINI KURDU
Aile kavramının önemini iyi bilen, aile kurumunun sağlam temeller üzerine kurulması, korunması ve geliştirilmesi üzerine yaptığı çalışmalarla dikkat çeken ve bu alanda Türkiye’nin en yetkin sivil toplum hareketi olan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, geçtiğimiz yıl Hatay’da 100 çiftin düğününü gerçekleştirmişti. Sıra Kahramanmaraş’a geldi.
Türkiye Diyanet Vakfı ile ortak bir çalışma yürüten, tüm paydaş kurumların ve en önemlisi de hayırseverlerin desteğini arkasına alan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen, hayalleri enkaz yığınları altında kalan gençleri tespit etmek için yürüttüğü çalışma kapsamında evlilik hayali kuran 100 çifti tespit etti.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 4](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/5bf0fdca-b68d-4bbd-82bf-d038e2d43c99.jpg)
MEHİR VAKFI MARAŞ’TA DEPREMZEDELERİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU
Sonrasında ise tespit edilen 100 çiftin gelinlikten damatlığa, beyaz eşyadan mobilyaya, halıdan perdeye kadar ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri hayırseverlerin destekleriyle temin eden Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, bu malzemeleri geçtiğimiz hafta TIR’lara yükleyerek Kahramanmaraş’a gitmek üzere yola çıkardı.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 5](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/ad402d3e-abc4-4c27-b397-2bd9e80fc0a5.jpg)
Bu süreçte Kahramanmaraş’ta yuvaları kurulacak olan 100 çiftin nikah merasimi ve düğün töreni için de hazırlıklarını sürdüren Vakıf, tüm hazırlıklarını tamamladıktan sonra 100 gencin nikah akdinin gerçekleştirildiği ve düğünlerinin yapıldığı organizasyonu da yine paydaşları ile birlikte gerçekleştirdi.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 6](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/8459a3e3-4754-468a-b00a-ec0528621331.jpg)
100 ÇİFT ‘EVET’ DEDİ, KONYA TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİ
Diyanet İşleri Başkanlığı, Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı ile Mehir Aile Derneği’nin organizasyonunda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen düğün törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Kahramanmaraş Valisi Mükremin Ünlüer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş İl Müftüsü Abdurrahman Kotan, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Mehir Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Özdemir, Mehir Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Vekili ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Mehir Aile Derneği Başkanı Abdurrahman Tekin ile evlenen 100 çiftin yakınları ve Konya’dan giden misafirler hazır bulundu.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 7](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/8200c710-8e39-4ac4-9c50-2ba15cb67fdd.jpg)
Nikah töreninde tüm misafirlerin ve şahitlerin huzurunda birbirilerine ‘evet’ diyen 100 depremzede çift, yıkılan hayallerinin yeniden yeşermesine vesile olan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı nezdinde tüm Konya’ya, Türkiye Diyanet Vakfı’na ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 8](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/a2854a8b-5e7e-46c1-975c-47642c82c522.jpg)
Yöresel halk danslarının izlendiği törende ilahi dinletisinin ardından yapılan dualara hep birlikte amin denildi.
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 9](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/2d8870fc-153a-40c2-bcef-ae17102bbb97.jpg)
İŞTE KONYA VE KAHRAMANMARAŞ ADINA MANEVİ BİR KARDEŞLİĞİN ADIMI OLAN GÜZEL GECEDEN KARELER...
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 10](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/07ec8a57-6aa4-4f85-b4b1-975393e86748.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 11](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/036cfb18-4188-4fc1-85e1-e89443077506.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 12](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/20eb58d7-3aa6-4d93-91f5-80b63c2c9f1e.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 13](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/5d5d0e0b-bbc7-41c1-8b42-a039361416fc.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 14](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/46ca2b27-c6db-49d3-8cce-6909a6e19743.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 15](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/11db6601-47e7-4536-99d9-08b1c62ec71c.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 16](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/3aeaeffa-b65e-4855-9e5b-7133baafac4c.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 17](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/0bbceac9-ec62-4d4b-9782-88105b3bde17.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 18](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/eb350426-d54b-49e5-8bb4-0eed9d1f115e.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 19](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/e1279dec-2f5f-4b48-9b4d-6ff71d2b4e16.jpg)
![Helal olsun Konya! Maraş’ta 100 çiftin yuvasını kurdu! 20](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/2024/05/1/e48a50c9-9b8e-4a83-98a8-22141b482506.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.