Heykelini dikmek için için muvafakat isteyen Tanju Özcan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cevap

Heykelini dikmek için için muvafakat isteyen Tanju Özcan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanju Özcan'dan heykele harcanacak paranın ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını istedi

Bolu'ya dikilmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan heykeli için onay çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gönderdiği mektupla, heykelini dikmek isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan, heykele harcanacak parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını istedi.

Seçimlerden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi yeniden kazanması halinde Bolu'ya heykelini dikeceğini söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, verdiği sözü yerine getirmek için geçtiğimiz günlerde Erdoğan'a bir mektup göndererek, muvafakat istemişti.

fywhtxzwcaaiur2.jpeg

Erdoğan'a gönderilen mektuba yanıt geldi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'ndan gelen cevap mektubuna göre; Erdoğan, Bolu'ya yapılması planlanan heykeline onay vermedi.

İdari İşleri Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla gönderilen mektupta, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil hizmetleriyle anılması gerektiği hususunu vurgu yaparak, heykelin yapımına muvafakatlerinin bulunmadığın ve yapılması düşünülen heykel masrafı tutarında ihtiyaç sahibi Bolulu vatandaşlarımıza yardım yapılmasının daha yerinde olacağını tensip buyurmuşlardır."

BAŞKAN ÖZCAN: "HEYKELİN PARASINI ADİL ŞEKİLDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Seçimlerden önce verdiğimiz söz üzerine geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı'na mektup göndererek, muvafakat istedik. Ancak kendileri heykele harcanacak paranın ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını ve heykel yapılmamasını uygun gördüler. Biz zaten bugüne kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza adil şekilde yardımda bulunduğumuz gibi bu heykele harcanacak parayı da yine adil bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.