1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Hollandalı geline Türk düğünü
Hollandalı geline Türk düğünü

Hollandalı geline Türk düğünü

Kırıkkaleli Mustafa Yavuz, iki yıl önce Hollanda'da tanışıp evlendiği ve Müslüman olmasına vesile olduğu Hollandalı eşi Jamie Sommeedijik için Türk geleneklerine göre ikinci kez düğün yaptı- Müslüman olmasının ardından "Ceyda" ismini alan Sommeedijik, Kır

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkaleli Mustafa Yavuz, iki yıl önce çalışmak için gittiği Hollanda'da evlendiği Hollandalı eşi için memleketinde Türk geleneklerine göre yeniden düğün yaptı.

Müslüman olup evlendikten sonra "Ceyda" ismini alan Jamie Sommeedijik Yavuz, düğüne 11 aylık bebeği Aysen ile bindiği gelin arabasıyla geldi.

Kucağına aldıkları bebekleriyle davetlilerinin şaşkın bakışları arasında ve alkışlar eşliğinde düğün salonuna gelen Mustafa ve Ceyda Yavuz çifti, yöresel oyunlar oynayarak eğlendi. Hollanda'dan gelen misafirler de kemençe eşliğinde horon oynayıp halay çekerek düğüne renk kattı.

Damat Mustafa Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin Müslüman olup Ceyda ismini almasıyla Hollanda'da düğün yaparak dünya evine girdiklerini söyledi.

Eşinin Müslüman olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Yavuz, "Şimdi bebeğimizle birlikte Kırıkkale'de de bir düğün yaptık. Çok mutluyuz. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan ve destek olan ailelerimize de teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Gelin Ceyda Yavuz da çok mutlu olduğunu ve Türk geleneklerini çok sevdiğini ifade etti.

Damadın babası Emin Yavuz ise Allah'tan evlatlarına hayırlı ömürler ve hayırlı rızıklar dileyerek, mutlu olduklarını kaydetti.

Gelinin annesi Anita Sommeedijik de çok ilginç ve güzel bir düğün olduğunu belirterek, Türkiye'deki insanların sıcak kanlı ve çok iyi insanlar olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT