Hüseyin Turan, Melike Şahin ve Mabel Matiz'in konserleri iptal edildi!

Hüseyin Turan, Melike Şahin ve Mabel Matiz'in konserleri iptal edildi!
Millete hakaret eden Hüseyin Turan'ın Bursa'da, LGBT propagandası yapan Melike Şahin ve Mabel Matiz'in de Denizli'deki konserleri iptal edildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 61. Bursa Festivali çerçevesinde sahne alacak olan Hüseyin Turan'ın konser programını iptal ettiğini açıkladı.

Seçim sürecinde yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Hüseyin Turan'ın, 29 Temmuz'da Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile sahne alması planlanan konseri iptal edildi.

Hüseyin Turan, Melike Şahin ve Mabel Matiz'in konserleri iptal edildi!

MİLLÎ İRADEYE VE TOPLUMUN DEĞERLERİNE SAYGI GÖSTEREN SANATÇILARLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

"61. Bursa Festivali'nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından seçimden aylar önce gerçekleştirilmişti. Ancak seçim sürecinde ve sonrasında bazı sanatçıların toplumumuzu ayrıştırıcı, değerlerimize saygısızlık yaptığı açıklamalarını gördüğümüzde, buna tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Bu sebeple daha önce Melike Şahin konserini iptal etmiştik. Bugün de Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz. Kültür sanat çalışmalarımızda millî iradeye ve toplumun değerlerine saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim."

NEFRET DİLİ İÇEREN PAYLAŞIMLAR

Hüseyin Turan daha önce yaptığı paylaşımda, ismi 'Yavuz' olanlara hakaret edip, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermeyenleri aşağılayarak 'namert' ifadesini kullanmıştı.

DENİZLİ'DE DE MELİKE ŞAHİN VE MABEL MATİZ'İN KONSERLERİ İPTAL EDİLDİ

Katıldıkları ödül töreninde LGBT’cileri destekleyici açıklamalarda bulunan Melike Şahin ve Mabel Matiz'in Denizli'de sahne alacakları konserler iptal edildi.

mabel-matiz-harbiye-ye-surpriz-duetle-damga-vurdu-14294733-1738-amp-1-1687018171.jpg

Katıldığı ödül töreninde LGBT’cileri destekleyici açıklamalarda bulunan Melike Şahin ve Mabel Matiz'in tepki çeken bu açıklamalarının ardından konserleri tek tek iptal edilmeye başlamıştı. Son olarak Mabel Matiz'İn 19 Haziran, Melika Şahin'in ise 30 Haziran'da Denizli Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleşmesi planlanan konserlerinin iptal edildiği açıklandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "19 ve 30 Haziran tarihlerinde Açık Hava Tiyatrosu’nda özel bir şirket tarafından yapılacak olan Mabel Matiz ve Melike Şahin konserleri iptal edilmiştir.”

konserleri-bir-bir-iptal-ediliyor.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.