Hz. Mevlana anma törenleri Konya esnafına canlılık getirecek

Hz. Mevlana anma törenleri Konya esnafına canlılık getirecek
 Editör
Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık, Konya’da 10 gün sürecek olan Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenlerinin Konya esnafına canlılık katacağını belirtti.

Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık, Konya’da 10 gün sürecek olan Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenlerinin oda üyesi esnaflara bir canlılık sağlayacağını söyledi. Hz. Mevlana anma törenlerinin şehrimize ve esnafımıza bir canlılık sağlayacağını belirten Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık, “ Her yıl olduğu gibi bu yılda şehrimizde Türk ve İslam âleminin en büyük mutasavvıflarından Mevlana Celaleddin Rumi'nin 750. Vuslat Yıl Dönümü sebebiyle düzenlenen "Şebiarus" etkinliklerinde odamız üyesi esnafımız hazırdır. 10 gün sürecek etkinlikler boyunca şehrimize gelen misafirlerimiz esnafımızdan alışveriş yaparak, bir canlılık sağlayacaklardır'' dedi.

52f8d456-b93f-4bc0-a8cb-24588fa1bf9c-001.jpg

Başkan Işık, '' Esnafımız bu sayede ekonomik olarak bir hareket yaşayacaktır. Bunun yanında şehrimizin tanıtımına her yönüyle katkı yapacak törenler için şehrimize gelenler, dönüşlerinde eşine ve dostuna bir hediye veya başka bir şey alarak esnafımıza bir hareket getirecektir. Esnafımızda güler yüzle ve hoşgörüyle şehrimize gelenlere misafirperverliğini gösterecektir. Hz. Mevlana Celalettin Rumi’yi 750. vuslat yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.